Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki nyerne? Rottveiler-vaddisznó?

Ki nyerne? Rottveiler-vaddisznó?

Figyelt kérdés
2012. jún. 19. 07:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy az ír farkaskutyát és az orosz agarakat használták vaddisznóvadászatra, meg az argentín dogot, de a rotit biztos nem.
2012. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Argentin dogot szokták e célra használni, de nem egyedül vetik be, falkában. Egy rottinak egyedül semmi esélye.
2012. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Argentin dogokat szokták vaddisznó vadászatra használni, de ott is több kutyát manapság védőmellénnyel ellátott erre képzett kutyák. És nem megölik csak lefogják a vaddisznót míg a vadász oda nem ér. Múltkor láttam pont erről egy filmet. Argentinában a vaddisznók nagy károkat csinálnak a termőföldket (ha jól emlékszem) és ezt mutatták be, hogy a kutyák, hogy dolgoznak. Nem volt szép látvány, de mindent akarok tudni a kutyákról.

Néhány kép, erős idegzetűeknek:

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Főleg a harmadik kép megrázó, ahogy a kopasz félkegyelmű gyáván röhög, hogy a tisztességtelen túlerő legyőzte a vaddisznót. Egyébként itt nem argentin dogokról van szó, hanem rottveilerekről.
2012. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem rotim van és gyakran járom az erdőt.Volt hogy termetes vaddisznó kitámadott a bozótból ránk ,de a kutyám megfutamította,megtépte.Nehezen is tudtam visszahívni róla.Megölni nem hiszem hogy tudná egyedül ,de párba vagy 3asával engedve lenne esélye,bár sokáig tartana,semmivel nem gyengébb kutya egy argentin dognál. A rottweilernek van az egyik legerősebb harapása a kutyák között ,ha képeznék vaddisznózásra ,alkalmas lenne rá,csak nem erre lett kitenyésztve.
2012. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát érdekesek..
2012. jún. 19. 14:50
 17/21 anonim ***** válasza:

Vaddisznó ellen nincs esélye egy kutyának sem. A pásztorok jobban féltik a kutyájukat a vaddisznótól, mint a medvétől vagy a farkastól.

Itt valaki említette az argentin dogot, hát tudni kell, hogy a puskával meglőtt disznóra ment rá 3-4 kutya, amik közül még így is sokszor megölt néhányat.


Vaddisznóra csakis disznós kutyát szoktak engedni, mint pl. a jagd terrier. Ezek a 8-10kg súlyú kutyák pont jók arra, hogy a disznót tépjék ahol érik és ezzel zavarják, míg a vadász oda nem ér. Ha fel is ökleli, max. repül néhány métert, de komolyabb baja általában nem lesz. Ha nagy termetű kutyának megy neki a disznó, az abban a pillanatban törik, szinte biztosan meghal.

2012. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Agaraknak nyílt terepen talán van valami kis esélyük a gyorsaságuk miatt, de csakis akkor ha többen vannak. Sűrű terepen ők is törnek, mint a ropi.
2012. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
2012. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szép és erős kutya, az kétségtelen. De amúgy teljesen felesleges kitenni őket ilyen veszélynek, ahol nagyon sok elhullik. A többször bejátszott videón 6 kutyát számoltam, de csak a disznó fejrészét mutatták, lehet még hátul is lógott rajta kutya.
2012. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!