Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő egy palotapincsi...

Mennyi idő egy palotapincsi vemhességi ideje?

Figyelt kérdés

A kutyum április 27 én tapadt össze egy másik pincsivel...mára nagyon nagy hasa van már...

Ha volt vagy van vkinek pincsije az segitsen h.akkor én kutyámnak mennyi ideje van még????



2012. jún. 19. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

58 és 63 nap között van az idő.

Ajánlom, keress orvost, aki megvizsgálja és amikor az ellésre kerül a sor, el tudod érni.

2012. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Az a helyzet, hogy a dokid jól átvert téged!
2012. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

A szuka szervezetét hihetetlen módon megterheli a vemhesség, az ellés és az ivadék gondozás, szoptatás. Általában elmondható, hogy az ivartalanított szukák 3-4 évvel tovább élnek, mint azok, amelyeknek elleniük kellett a gazdájuk miatt. Már évtizedekkel ezelőtt megállapították, hogy nagyon nem tesz jót a szukának az ellés és semmi szüksége sincs egy alomra sem, se fizikailag, se szellemileg.


A dokidnak viszont minden elismerésem. Rohadt jól át tudott verni téged. Csak gondold végig. A vemhesség alatti állandó orvosi vizitek, plusz vitaminok, táplálék kiegészítők, ultra hang, oltások össz. ára akár 20-30e is lehet, az ellés közben az orvos jelen van, ha ez nem rendelési időben történik, ami valószínűbb, akkor megsokszorozódik ennek az ára, ha gond van, akkor be kell avatkoznia, akár császároznia kell a szukát, ami kistestű kutyáknál nagyon gyakori, ez akár 70-80e is lehet vagy több. Az ellés után a szuka ellenőrzése, a kölykök rendszeres vizsgálata, az oltások, féreghajtók, chipezések (ezt kötelező még mielőtt új gazdihoz kerülnek) megint több tízezret elvisznek majd. És még nem számoltuk ehhez az egyéb felszereléseket, egy ellető ládát, a szukának a megfelelő tápot, a kölyköknek STARTER táp kell, esetleg tápszer, ha az anya nem szoptatja őket, stb. És mivel miattad születnek meg a kölykök, felelős vagy mindegyikért az életük végéig. Ha valami bajuk lesz, örökletes betegségben szenvednek majd, borzalmas körülmények közé kerülnek, akár fiatalon, akár később, utcára, menhelyre, gyepibe kerülnek, mind a te hibád lesz. Jó gazdákat keresni sem könnyű, de utána 10-15 évig aktívan figyelni a kutyák sorsát, az kegyetlenül nehéz lesz, különösen úgy, hogy még szerződésben sem tudod garantálni azt, hogy megfelelő körülmények között tartsák majd őket és hogy felelősséget vállaljanak a gazdik értük. Valóban, te egy egyszerű, tudatlan szaporító vagy. Sajnos a hozzád hasonlóak miatt -és már miattad is- van annyi kutya a menhelyeken, pusztul el olyan sok a gyepiken, kis láncon a kertekben vagy az utcákon. Felelőtlen vagy nagyon, mást nem lehet mondani.

2012. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"a doki szerint min 1x fialni kell mert beledöglik a kutya... "


Mibe döglik bele?

A mi dokink az első tüzelés előtt javasolja az ivartalanítást, közepes termetű keverék szukánknak 6 hónapos korban.

2012. jún. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem szeretnék belekérdezni más kérdésébe... 12 éves vagyok, és nem értem ez miért tudatlan? :S
2012. jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"Nem szeretnék belekérdezni más kérdésébe... 12 éves vagyok, és nem értem ez miért tudatlan? :S"


Azért, mert ő felnőtt ember, kutyát szaporít úgy, hogy fogalma sincs a dolgokról. Alap lenne, hogy ha kiskutyákat akar, akkor legalább annak utánanéz, hogy mennyi idő a vemhesség, elviszi legalább egyszer orvoshoz, hogy tudja, minden rendben van, és akkor azt is tudná, hogy mikorra várhatók a kölykök. Hogy azt honnan vette, hogy belepusztul a kutya abba, ha nem kölykezik, el sem tudom képzelni.

2012. jún. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem baj, szaporítson csak, el fogja vinni az összes pénzét. Kezdődik azzal, hogy majd rohanhat éjszaka az ügyeletre az ellő kutyával, mert fogalma sincs, hogy a pekingieket milyen gyakran kell császározni. Ez 100 000-nél fog kezdődni. Utána jön majd a kölykök sorozatos orvoslátogatása és a költséges oltási programja. A kötelező chipezésükről nem is beszélve. Hajrá!
2012. jún. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolod hogy érdekelni fogja ha a kutyájának baja lesz? Majd vesz a piacon 5000-ért másikat ...
2012. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

"azert 1 orvos csak jobban erti a szakmajat mint ti.."

Egy orvos általában valóban jobban tudja a szakmáját, mint mi, de a tiédre sajnos ez nem igaz. Vagy nagyon sötét, vagy csak nagyon kell neki a pénz és olyan gerinctelen, hogy ezért képes tönkre tenni egy kutyát. Kérdezz már meg legalább egyetlen másik orvost. Hívd fel pl. az állatorvosi egyetemet, ingyen és bérmentve felvilágosítanak mindenről. Ha ők is azt mondják, hogy bizony, a szuka belehal, ha egyszer sem ellik, akkor emelem kalapom, meghajolok a válaszuk előtt és elásom magam.


"es tudod nalunk a kutyumnak kiraly dolga van..."

Hát, nagyon király dolga lehet a kutyának, ha a tulajdon gazdái elletik és gyártják a kölyköket tőle, szánt szándékkal terheik a szervezetét és egy tucat veszélynek teszik ki a saját önzésük és érdekeik miatt. Szaporítótól van ő is, nemde? Enyhén morbid elképzeléseid vannak, kedves kérdező arról, hogy mi jó egy állatnak és mi nem. Látom, nem sokat foglalkoztál azzal, hogy esetleg valóban felelős állattartó legyél. De mégis, hagy gratuláljak a felfogásodhoz!

2012. jún. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Fura. az én kutyuim XD soha nem ellettek. 10 ill. 7évesek, és köszönik szépen,jól vannak... A kanom mára ivartalanított, nem kettyintett soha életében- és ő is köszöni,jól érzi magát (uramisten!lehet a Sors kegyeltje vagyok? O.o)

amúgy meg: [link]

(rém nehéz használni azt a francos keresőt,ugyi? xD)

2012. jún. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!