Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed? Bővebben lent.

Mi a véleményed? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy 3 és fél éves kan német juhászom. Nagyon szép jószág, fajtiszta! Van egy szépen karbantartott erdő a közelünkben (nem látni cigis dobozokat a földön, a szemét a kukában van, nem pedig mellette stb...) oda szoktam vinni, más kutyások is járnak oda. Elég neki reggel fél 6-kor kb. másfél óra és este 7-8 körül ugyanennyi? Szoktam vele sétálni kilómétereket, botot dobálok neki, rohangál a többi kutyával is. // Nekem ez így tök kényelmes, reggel az ottani padokon ülve szoktam meginni a termoszban vitt kávémat :D

2012. jún. 19. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Szerintem ez egyrészt aranyélet a kutyádnak, de ebből nem derül ki, hogy pontosan mit takar a botozás és a közös túrázás...

Sokat javíthat még a kapcsolatotok minőségén és a kutyád közérzetén, ha olyan közös akciókat szervezel, amiben mindketten örömötöket lelitek. Te legyél az akció kezdeményezője, irányítója és befejezője.

Ő pedig a boldog kutyus, aki munkát végezhet.


Mert a botdobálás is inkább csak fizikai, mint szellemi munka, és egy németjuci szellemi lefárasztás nélkül érdekes fakultatív programokkal dobja fel a napját...:D



(De ha 3 és fél év alatt ilyen gondjaitok nem akadtak, akkor szerintem minden rendben van.:))


(De pl. érdekesebbé tenné a dolgot, ha a bot visszahozása közben parancsra lefeküdne/ülne, szóval kis csavarokat vinnék az ilyesmibe.

Az nj úgyis "univerzális kutya", apport, ŐV, vigyázva agility, nyomkövetés, frizbi, klikker(!)... épp hogy meg nem terít az ebédhez.:)

2012. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tavaly nyár végén került hozzám. Egy állatorvos közvetítése által(tenyészti ezt a fajtát) és jó barátom is. Szóval nincs 3 és fél éve nálam! :) Póráz nélkül sétáltatom (nálam van mindig). Ilyenkor azért szoktam utasítgatni. Ha vendégek vagy bárki átjön akkor leültetem, hogy ne ugráljon. A vacsit akkor kapja meg, ha leült. Sőt csak akkor kap valamit. De a készlet ezekben kimerül. De kipróbálom majd játék közben is ezeket a kis feladatokat! Köszi a tippet.
2012. jún. 19. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha kertes házba laksz elég persze,de ha még akarsz pluszt is a kutyádnak adni,megjutalmazhatod egy ÖV tanfolyammal, élvezné nagyon:)
2012. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, van kert. Tanfolyamon is gondolkoztam már...de...hát majd utánanézek...talán.
2012. jún. 19. 21:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az első válaszolóhoz :)

Én is pusztán engedelmességi gyakorlatokat javasolnék (ez ugye szellemi fárasztás).

Jó dolog a kutyasuli, én csak ajánlani tudom :)

Olyanokat is belevihetsz, hogy leülteted a kutyát, te továbbmész és később hívod magadhoz, vagy több botot dobálsz el neki és rámutatsz arra, amelyiket szeretnéd, hogy visszahozza, ezek fárasztják agyilag is :)

2012. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. jún. 19. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi még hozzátenném, hogy annál jobb egy ilyen közös akció, minél inkább a kutya ösztöneit mozgatja meg.

Tehát az engedelmességi az nemigazán ez a kategória.

Ezért jobb az apport, a nyomkövetés, az ŐV... Az az igazi csapatépítés!:)

És nem mellesleg meg óriási élmény és buli szerintem.:)

Ha egyszer elmész egy ilyenre a kutyáddal, függő leszel.:)

2012. jún. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!