Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen különleges színű kutyát...

Ilyen különleges színű kutyát szeretnék. Tényleg tuti ezernyi genetikai baja van?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=hTJJTghMBkw


Azt mondta ismerős, hogy tuti tele van genetikai betegségekkel. igaz ez? Ne akarjak ilyen kutyát?


2012. jún. 22. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, nagy valószínűséggel.

Fehér boxereknél tudom, hogy általában belterjes tenyésztés eredményeként születnek, szem, fül és bőr betegségek gyakran és könnyen kialakulnak (akár vakság, süketsége) és nagyon érzékenyek.

Nagyon gondos gazdát igényelnek.

2012. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
albínónak tűnik, abban pedig semmi különleges nincs
2012. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos fajtáknál a fehérség kapcsolt génje felel a süketségért meg még a fene tudja milyen rendellenességekért, szóval nem biztos, de az esélyeket nagyon megnöveli. Amikor a fehér változatot a standard hibának, tenyésztésből kizáró oknak deklarálja, annak lehet ilyesmi oka is.
2012. jún. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, először is ezek a kutyák betegek lesznek testileg és szellemileg is. Másodszor honnan vennél ilyen kutyát? Ilyen színű kutyák nem születnek, csak elvétve véletlenül. Melyik rendes tenyésztő akarna beteg kutyát, arról nem is beszélve, hogy ez a szín nem megengedett, szóval nem is lehet tenyésztésbe vonni.
2012. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Az első vagyok. Az ilyen kutyusok mint írtam valamilyen szintű belterjes tenyésztésből születnek, általában 1-2 az adott alomban, ezeket a kicsiket a "tenyésztők" igyekeznek gyorsan eltüntetni, hogy mire a vevők jönnek a "hibás" kicsit már ne lássák, egy vagy elpusztítják, vagy elajándékozzák még az ildomos elválasztási idő előtt, ezzel tetézve a kölyök problémáit. Tisztelet a kivételnek.

Ezért írtam, hogy ezek mellé az állatok mellé mindenre felkészült nagyon lelkiismeretes gazdi kell.

2012. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

a dobermann amúgy is sajnos nem a legegészségeseb fajta,soknak van szívbetegségi gondjai és fázósak.

a hivatalos fekete,barna vagy akár kék (nem tudom hogy honnan veszik hogy kék,de sok helyen írják és kicsit tényleg sötétkékes a bunda némelyiknél) azokból is nehé egészségeset találni.

Fehér magyarországon nem is kapható,utazz érte ki amerikába és megveszel nagyon drágán mondjuk 2000 euróért egy kutyát ami tele van betegségekkel,hát nagyon nem ajánlom.

2012. jún. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért zárták ki a fehér dobikat a tenyésztésből, mert nem egészségesek. Meg amúgy sem nagyon kapsz ilyen kutyát sehol.
2012. jún. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
a kék sem megengedett szinváltozat, és az Izabella sem. De addig amig itt elvétve születik kék kiskutya, fehér (szerencsére) nem. Amerikából tudnál beszerezni ilyen kutyát, de én inkább egy nem különleges, hagyományos feketét ajánlok:)))
2012. jún. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Általában egy doberman nem fehér... amelyik fehér az süket, vagy vak....
2012. jún. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!