Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves közepes testű kutyus...

2 éves közepes testű kutyus elvágta egy picit a talpát, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hirtelen mikor észre vettem bekötöttem picit neki, mert ugyan nem súlyosan de vérzett a bal első talpa. Nem súlyos alatt azt értem, hogy amikor mászkált egy picit észre lehetett venni és mikor megállt egy helyben pár percig akkor a talpa helyén véres volt a padló. Nézegetem folyton nem szedi le magáról a kötést de nem tudom ezen túl kellene-e valamit tenni.

Gondolok itt arra, hogy holnap reggel mikor sétálni vinném nem lesz ebből gond? Rajta nem hagyhatom mert nem lép most arra a lábára viszont félek, hogy elfertőződhet vagy nem is tudom meddig forrhat be a talpán egy seb ami vérzett.


2012. jún. 22. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A talpa nagyon gyorsan gyógyul, de én most pár napig nem vinném sétálni, hogy legyen lehetősége gyógyulni. Fertőtleníteni pedig betadinnal tudod.
2012. jún. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esetleg nézd meg mivel vágta el. Ismerősünknek van egy németjuhásza, talpába beleragadt egy rágó maradvány (éljen a belváros -.-"), és begyulladt neki...utána 25 ezer volt, hogy kiszedjék neki, meg a gennyesedést kitisztítsák...

Tehát nézd meg maradt-e ott valami :)

2012. jún. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem láttam benne semmit és mikor kicsit megtisztítottam fertőtlenítővel a lábát sem volt semmi. Furcsáltam is, hogy a kutyus észre se vette konkrétan a vérző lábát, fájdalma nem volt semmi. Ami a legrosszabb, hogy én szokásos helyen sétáltatom általában beton úton és egy kis füves részen ami egy elkerített játszótér mellett van, ezen az útvonalon már lassan egy éve és mindig nézelődök van-e valahol valami szilánk vagy ilyesmi, zavaró, hogy fogalmam sincs mivel vághatta meg.
2012. jún. 22. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!