Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta való kezdőnek?

Milyen fajta való kezdőnek?

Figyelt kérdés

Kezd már az agyamra menni mindenhol azt hangoztatják, hogy "első kutyának ne". Akkor melyiket? Ilyenkor szoktak megjelenni az észkombájnok és rögtön rávágják PLÜSSKUTYA.

Ne magyarázza meg nekem senki, hogy kutyás tapasztalatokkal jön a világra és rögtön képes kezelni egy "első kutyának ne" típusú kutyát. Számomra kezd ez a hiedelem kategóriába kerülni, mert azért lehetetlen teljesíteni, hogy kutyás tapasztalatot tud szerezni akinek még soha nem volt kutyája.


2012. jún. 22. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány vagy?
2012. jún. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem ezt fajtához kötni, minden emberhez más-más kutya passzol - és megint nem véletlenül nem a fajta szót használtam. Tény, hogy aki még csak tanul kutyázni, annak egyszerűbb dolga van egy olyan kutyával, amelyik természeténél fogva elfogadóbb, mint egy olyannal, amit mondjuk évezredek óta önálló munkára tenyésztettek, de azért aki olyan személyiség, annak nem lesz vele gondja, ráadásul segítséget is lehet kérni, manapság már minden sarkon van jobb kutyaiskola erre a célra. Eltökéltség kérdése az egész, aki meg akar bírkózni a kutyájával, az meg fog, kivéve néhány kivételes esetet (pl. idős gazda hiperaktív erős kutyával), de ott sem a fajta a hibás, hanem a párosítás.


A plüsskutyázást pedig annak szoktuk javasolni, aki semmit nem akar adni a kutyának, csak elvárásai vannak, kb. annyit szeretne vele sétálni, amíg leviszi a szemetet, és előre retteg az "állatorvos" kifejezéstől, mert számára az a "pénkidobás" szinonimája. Az ilyenekből nyilvánvalóan hiányzik a fentebb említett eltökéltség, amivel máris 50%-ot adott a kutyájának, hogy boldogtalan élete legyen, vagy rosszabb esetben utcán, menhelyen, sintértelepen kössön ki. Az ilyen embernek nem való sem első, sem tizedik kutya.

2012. jún. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Ez most nem olyan fontos szerintem, de van indokod miért befolyásolja a választást szívesen meghallgatom.

Akumi: Ha valóban személyiség a főmeghatározó, akkor miért nem onnan közelítik meg a kérdést. A körülmények is fontosak ezt nem vitatom.

2012. jún. 22. 23:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A többiek nevében nem tudok nyilatkozni :) De aki még arra sem szán időt, hogy utánanézzen a kutyafajtáknak egyedül, az hogy fog később a kutyával foglalkozni, vagy egyáltalán mikor fogja megtanulni a kutyatartás és -nevelés alapjait? Többek között ezért is megy néha a plüsskutyázás, mert ordít a kérdezőről, hogy akar kutyát, mert aranyos, de itt meg is állt nála a tudomány, és esze ágában sincs ennél tovább gondolni a dolgot. Ez pedig már kőkeményen a személyről árulkodik. Aki nem akar rendesen kutyázni, az ne csinálja :)
2012. jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Valahol igazat adok neked akumi,mert sokszor olyan érzésem van, hogy egyesek úgy gondolják, hogy a kutya olyan mint egy papagáj (Elég neki enni adni és/vagy megsimogatni, többre nincsen szüksége vagy ideje sem telne rá)
2012. jún. 22. 23:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Nagy kutya nagyobb felelősség, többet eszik, nagyobb a mozgásigénye
2012. jún. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség , hogy nagykutya nagy felelősség, de mindegy. Szerintem első kutyának jó a magyar agár, mert lusta és barátságos, könnyen szocializálható. De ott van még a magyar vizsla vagy az erdélyi kopó. Ők mind nagyon könnyen tanítható, barátságos és alkalmazkodó fajták ami egy első kutyánál elengedhetetlen
2012. jún. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az,ami passzol hozzád és hasonló "életmódot" igényel ,mint amilyet te folytatsz.

Lehet,hogy a vizsla könnyen tanítható,de ha a gazdi tudja magáról hogy lusta hozzá (nem szégyen az,csak ehhez mérten kell választani) ,akkor előbb ajánlanék én személy szeirnt egy makacsabb,de kevesebb mozgásigényű kutyát mondjuk valamilyen bulldogot neki :)Persze ez csak a személyes véleményem.

Szerintem az a lényeg,hogy minél jobban felkészüljön rá az ember,tudja mire számíthat az állatkája igéyneit illetően.

Meg az is fontos,hogy te örömöd leld benne. Szóval,mondok egy példát, nekem sosem lesz mudim vagy border colliem ,mert bár mozogni nagyon szeretek,szépek,kedvesek,aranyosak,de hozzám nem passzol egy ilyen "minden lében kanál" munkakutya.

Ha süt a kérdezőről,hogy nincsen semmilyen ismerete a fajtáról,meg úgy egyátlalán a kutyákról (ez lehet akkor is,ha tartott már az illető kutyát) ,és nem lehet lebeszélni róla,hogy igy vagy ugy szerezzen egyet,akkor nyilván marad a plüsskutya opció.

Amúgy kicsit túl van ez reagálva abban egyetértek. De csak amiatt,mert sok az olyan ember aki még a fáradtságot se veszi,hogy utánajárjon dolgoknak. Itt jellemzően a labrador a joker,mintha az lenne a tökéletes kutya megtestesitője,persze ez nem így van de sokan azt hiszik a labit megveszed és jajde okos szófogadó,engedelmes kis retriever semmi gond nem lehet vele:D

2012. jún. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Előző előtti vagyok.

Ha lustább valaki lustább annak tudom ajánlani az angol bulldogot,a különböző masztiffokat, francia bulldogot stb. . Az átlagos mozgás igényű kutyák pl. : az összes agár, (mert iszonyú lusták), magyar vizsla (szintén lusta kanapé koptató) erdélyi kopó (lusta ő is). Igaz ők lusták, de ha mozgásra van lehetőség akkor azt kedvük szerint kihasználják. A nagyon mozgékony, energikus kutyák : dalmata, border collie, pumi, mudi szb.

2012. jún. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amerikai Staffordshire Terrier :D ja és akármilyet veszel, szuka legyen, azok szótfogadóbbak
2012. jún. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!