Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen betegsége lehet?...

Milyen betegsége lehet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon aggódom a kutyusom miatt.. Valamelyik nap volt kint az állatorvos, mert a száj melletti részen kis csomó volt, ami tüsző gyulladást jelentett. Mivel nagyon sokat viszketett ezért alakult ki. Az állatorvos adott neki két injekciót (gyulladáscsökkentő, antibiotikum), ami után másnapra a csomó eltűnt.. De mostanában nagyon lesoványodott, a szőre elkezdett hullani(vedlés kizárva, mivel a kutyaszőre kivan fésülve, a maradék szőre kezdett), kedvetlen, étvágya is alig van.. Rendesen naponta 2-szer kap enni(Reggelire tejben kap "finomságokat", délután pedig száraz tápot, moslékot kap). Amúgy a fajtája moszkvai őr szuka kutya és októberben lesz 2éves. Nem volt eleve sok kiló, 70cm-es és 40kg szokott lenni, de most szerintem annyi sincsen. Régebben az anyjának is hasonló betegsége volt, poratka(Gyakori viszketés, szőrhullás de neki ki is sebesedett. De ő nem volt lesoványodva és életvidám volt. Kapott ilyen kifejezetten erre való fürdetést, sprayt és a sebeire homoktövis krémet vettünk.). Milyen betegsége lehet? Nézegettem az interneten, de nem találtam magyarázatot, segítsetek! Köszönöm előre is.


Egy aggódó gazdi


2012. jún. 23. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi baja lehet, de nem tudom szó nélkül hagyni, hogy nem kellene neki tejbe áztatott ételeket adni, mert a kutyák laktózérzékenyek, igazság szerint semmilyen tejterméket nem kellene erőltetni, nem kutyáknak való. (kivéve kecsketej). Moslék alatt nem tudom, mit értesz, de az emberi ételektől simán kaphatott mérgezést a kutya, ami okoz étvágytalanságot, kedvtelenséget, emésztőrendszeri problémákat. Például olyan kaját nem szabad adni kutyának, mint gomba, hagyma (ezek kis mennyiségben is mérgezést, mérgezéses tüneteket okozhatnak), zsíros ételeket szintén nem ajánlatos és még sorolhatnám. Moszkvai őrkutya, gondolom sokat eszik, ezért választottatok olcsóbb megoldást (pl moslék), de azért mindenképpen figyeljetek oda, hogy ami kaját adtok a kutyának, ne legyen zsíros, sós, fűszeres és itt van egy lista, olyan ételekről, amit jobb, ha inkább kihagyunk a kutya étrendjéből, mert gondokat okozhat:


[link]


Na közben most olvastam, hogy a rossz étrend okozhat szőrhullást meg hasonlókat, például itt érdekes ír a zsírsavakról, a rossz minőségű tápokról, stb.:


[link]


(fehérje és aminosavak hiánya okoz szőrhullást)


Itt is a helytelen élelemről ír:


"Táplálkozási eredetű bőrelváltozásokkal főleg gyorsan fejlődő, nem megfelelően táplált, nagytestű kutyák esetében (pl. dogokban, németjuhászokban, masztiffokban) találkozhatunk.


A bőr megvastagodásának, viszketésének és a szőr hullásának hátterében ez esetben az esszenciális, telítetlen zsírsavak nem megfelelő arányú, és a cink, valamint az A-vitamin nem elegendő mennyiségű felvétele játszik elsősorban szerepet."



forrás:


[link]


Ha átváltotok egészséges, kutyák számára ideális táplálkozásra lehet, hogy elmúlnak a tünetek. Ettől függetlenül ne kísérletezz, hanem menj el a kutyáddal egy állatorvoshoz, és érdeklődj, mit adj neki enni, illetve, hogy az étkezés miatt vannak e ezek a tünetek. Lehet még pár megbetegedés, lehet hogy bőrkaparékot kell venni.

2012. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Állatorvos és egységes táplálás legalább középkategóriás táppal sok problémát megold/megelőz...
2012. jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kecsketejet kap reggelente, mivel van kecskénk.. Már nagyon kicsi korától kapja, szóval nem emiatt lehet a probléma. Kecsketej tele van vitaminnal és fehérjével, de ezt is hígítva kapja, hogy ne legyen túl zsíros. Moslékot csak ritkán kap, de moslékként nem a zsíros ételekre kell gondolni, hanem a megmaradt csontok, bőrök stb. Középkategóriájú táppal van etetve és nagy kedvence is. Az első és második válaszolónak köszönöm:)
2012. jún. 23. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedig csak azokra tudtam tippelni, amiket írtam is. Úgyhogy akkor passz. Állatorvoshoz menj el, lehet élősködő miatt, allergia miatt, stb.
2012. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tudtátok, hogy az anyjának ilyen problémája volt, akkor mi a francért kellett szaporítani? Most így remélem jobb nektek, hogy egy tucat gazdinak bőrbeteg kutyája lett. A kutyát meg vigyétek el állatorvoshoz, bármi baja lehet, de mindenképp kezelésre szorul.
2012. jún. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!