Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz a bernáthegyik legendája?

Igaz a bernáthegyik legendája?

Figyelt kérdés
Igaz a legenda, hogy az első bernáthegyik, amiket Svájcban a Szent Bernát kolostorban neveltek, akkorák voltak, mint egy tehén, és az utolsó iylen hatalmas példányt egy olyan ember lőtte le, akit meg akart a kutya menteni a hóban, de ő megijedt a hatalmas állattól?
2012. jún. 24. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:

ezt hol hallottad?

én még sosem hallottam ilyen legendáról...

egyébként komolyan svájci kolostorokból származnak,hegyi mentésre használtál őket és amikor a világháborúban kevés bernáthegyi maradt pár újfoundlandit kereszteztek bele a bernáthegyi ágba.

2012. jún. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy tehénméretű volt, de akkoriban a Milka tehén még sokkal kisebb volt!
2012. jún. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy tényleg onnan származnak. Ez a történetet a testvérem több éve mesélte, hogy a televízióban látta, de akkor nagyon nem érdekelt, most gondolkodtam el rajta.
2012. jún. 24. 18:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Hozzávetőlegesen 2 ezer évvel ezelőtt, a Római Birodalom kiterjesztése idején jutott el a mai Svájc területére a Bernáthegyi. Egyik őse a Tibeti dog lehetett, majd az angol doggal, és az újfullandival, később a pirénei kutyákkal kereszteződött, keveredett. Világhírét 1816-ban alapozta meg, egy Barry nevű kutya, amely a Szent Bernát-hegyi szerzetesek mentőkutyája volt. 41 ember életét mentette meg, kiásva-kaparva a hólavina alól.
2012. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2.-es, a Milka tehén átverés. mindenki tudja, hogy csak azért lila, mert szorítja a kolomp a nyakát.
2012. jún. 24. 18:11
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es, igen tudom, a wikipédiát megnéztem a kérdés feltevése előtt, ott ugyanez van leírva.
2012. jún. 24. 18:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy tehén méretű kutya létezése szerintem fizikailag képtelenség. Ezek a nagytestű kutyák már így is betegesek, rosszak az ízületeik, rövid életük van, még a legegészségesebb, legjobb kennelből származóknak sem nagyon adnak tíz évnél többet, és akkor már nagyon oda kellett figyelni rájuk. A szívük sem bírná a megterhelést, meg úgy általában semmijük. Legalábbis én így gondolom, nincs tudományos magyarázatom, de érzésre nem lehet akkora kutyákat hozamosabb ideig életben tartani és pont.

Na meg gondolj bele, nincs annyi hús a világon, amivel akkora kutyákat etetni lehetne :))

2012. jún. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó, jogos a válaszod. közben megkérdeztem a bátyámat, azt mondta, úgy volt a történet, hogy a legelső bernáthegyiről szólt. (Gondolom a legelső olyanról, ami ilyen mentő kutya volt.) Volt ugyebár hordó a nyakában kis kereszttel, és egy katonát megnyalt, hogy megmelegítse az arcát, az meg lelőtte. a mérete nem került szóba, és elfelejtettem megkérdezni, lehet, hogy ez túlzás, mint a régi történetekben a jellemzések.
2012. jún. 24. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!