Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki?

Hogyan tanítsam meg neki?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos king charles spániel kiskutyusom.. semmi probléma nincs vele, néha mindent a szájába akar venni, de arról is kezd már megszokni.. kertes házban élünk, és gyakran áll valaki ki-be az autóval.. azt már megtanítottam neki hogy ne menjen ki a kapun ha nyitva van, csak ha megengedem neki, de arról fogalmam sincs hogyan tanítsam meg neki hogy ha mozog az autó ne menjen a közelébe.. :S valakinek van ötlete? szeret az autó alatt hűsölni.. HELP!! nem akarom folyton ki-be zárni a lakásba mert valaki megy az autóval, nappal jobban szeretem ha kint van amikor nem esik az eső..
2012. jún. 28. 18:59
 1/5 A kérdező kommentje:
* leszokni
2012. jún. 28. 19:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Fektessétek le valahova, amíg kiálltok az autóval, tanulja meg, hogy neki ott a helye, ha mozgó autó van a kertben. Elsőre biztos sok idő lesz, de mondjuk segíthet, ha addigra már tudja, mi az a fekvés meg a helyben maradás.
2012. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az már megy neki, ezekkel nincs gond, csak ugye a kocsi.. mert hát még kicsi, nem is feltétlenül veszi észre aki kiáll hogyha alámegy.. de tuti hogy ez lesz a következő, mert egy nap kb 6-7 órát az udvaron van a kutya, aludni, enni jön be, szeret is kint lenni.. okos kutya gyorsan felfogja mit akarok, azt is hamar felfogta hogy nem mehet ki az udvarból csak pórázon.. de erre eddig ötletem se volt, köszi :)
2012. jún. 28. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Aki ki akar állni, előbb elfekteti a kutyát, aztán kapuzáráskor odaszól neki, hogy "mehetsz", és el van intézve :) A kutyatartás változásokkal jár, de amúgy ha mindenki tartja ezt a rendet, akkor gyorsan meg fogja szokni a kutya, hogy ha beindul a kocsi, akkor neki ott a helye, ahova fektetni szoktátok.
2012. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem köszi :)
2012. jún. 29. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!