Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Seb van a kutyám fülén,...

Seb van a kutyám fülén, kezelve van, de folyamatosan szállnak rá a legyek, mivel zavarjam őket?

Figyelt kérdés
Ott ülök mellette, és hessegettem, amikor csak tudom, de ez képtelenség, csak szabadtéri kennelben lehet, bent nem, szúnyoghálóval is próbálkoztunk, valami ötlet?
2009. júl. 8. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Ismerősöm malamut kutyájával is ez volt minden nyáron... Le kell fertőtleníteni, és így kevésbé fognak rászállni. Teljesen nem fognak "leszokni" róla, sajnos.

Vigyázni kell rá, hogy ne fertőződjön el, de ha kezeled, akkor minden rendben lesz. :)

2009. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Federol sebolaj kapható állatpatikában 3-400 forintért. "Büdösolaj"-ként ismeri a népnyelv.

Kimondottan erre való, de a sebgyógyulást is segíti.

Hááát Istenkém, büdös!

2009. júl. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
VAgy állatkereskedésben vegyél kifejezetten állatok sebéra alkalmas sebolajat. valami 5-600 ft körüli összegbe kerül. Rohadt büdös, engem a megavasodott füstölt szalonnára emlékeztet a szaga. Attól nem fognak rászállni alegyek, ráadásul segíti a sebgyógyulást is.
2009. júl. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt ugyan szarvasmarhára írja, de mi kutyán is kipróbáltuk és működött!

Távol tartja a legyeket!!!! A fülét kezeld seb olajjal, de a gyúgyulás után lépj a megelőzés felé!!!!

2009. júl. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Huu, köszönöm, beszerzem a sebolajat és a szarvasmarhára valót is!!!!! Nagyon köszönöm!!!!!
2009. júl. 8. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb ha betadinnal kezeled a sebet. Fertőtlenít és gyógyít. Talán még a legyek se szállnak rá.

Jah és körömvirág az nagyon jó sebgyógyító.

2009. júl. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Betadinnal fertőtlenítem egy nap többször is... a legyeknek mit sm számít.. Még gondoltam egy aloe sprayre,ami viszonylag hamar összehúzza a sebet... Talán azt is megpróbálom még most, holnap pedig beszerzem a fentieket. Köszönöm!
2009. júl. 8. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!