Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell úgy túlmisztifikáln...

Miért kell úgy túlmisztifikálni a boxereket?

Figyelt kérdés

Csak én nem veszem észre vagy tényleg ennyire különböznének a többi fajtától?

Nekem is van egy, okos, értelmes, nincs vele semmi baj. Természetesen következetesen van nevelve, le van mozgatva és fel vannak állítva bizonyos szabályok.

Gondoltam jó lenne beszélgetni esetleg találkozni más boxeresekkel, de szinte az összes nyílt fórumon (pl index) olyan hülyeségeket hordanak össze róluk, hogy az már fáj. Most vagy nekem "selejtes" a kutyám, vagy a hülyék osztják csak az észt?

Teljesen normálisnak veszik, hogy szétszedik a házat, dominanciára fogják, hogy egy 7éves kan végigrángatja a gazdáját minden séta közben, de már emberre is támad... és a kedvencem, hogy őket nem lehet úgy tanítani, mint a többi ÖV fajtát, mert sose fogja megcsinálni rendesen a feladatot...

Ez a "legjobb": "A kölyök boxer nem olyan, mint a többi kutyafajta." Akkor milyen?



2012. júl. 4. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak fura felfogású emberek. Nekem tetszenek a boxerek, semmi bajom nincs velük
2012. júl. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hülye gazdáktól mit vársz?

Dominancia?Minden kutyában meg van, a gazda feladata , hogy kordában tartsa a falkavezér szerepét.

Semmivel sem különb , mint többi kutya.

Nem tudtak normálisan szocializálódni kis korába, és ez lehet a baj azokkal a kutyával.

Egyébként ez egy olyan dolog, hogy nekem Beaglem van, és mielőtt meg vettem mindenki azt ajánlotta, hogy NE tegyem mert önfejű makacs kutya, sose tanítom be, ahhoz képest soha nem szökött ki és hallgat rám.

Nem hiába van az a mondás, hogy "Olyan a kutya, mint a gazdája"

Mond meg nyugodtan ezeknek az embereknek, hogy inkább maradjanak csendben és ha egy cseh szlovák farkassal elbírnak, akkor majd lehet a boxereket túlmisztifikálni!

A boxer amúgy is őrzővédő, munka kutya tehát nem is értem, miért ne tudnánk a feladatukat elvégezni, HA bevannak tanítva

2012. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Egyetértek veled, csak egy dologban nem. Szerintem a boxer nem őrző-védő. Nagyon barátságos kutya, szerintem a mai boxer (lehet régen más volt) biztos nem olyan "kemény" mint pl egy roti, dobermann vagy német juhász.
2012. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A tanítást ők nem magára az ÖV-re, hanem az engedelmes részre értik (érdemes beleolvasni annak aki bírja a hülyeséget az indexes és a hoxás fórumba, én feladtam). Mint említettem nekem is van boxerem, igaz még folyamatban van a képzése, de sport célra tökéletes, nagyon szépen dolgozik és nem egy olyan fajtatársat ismerek (igaz legtöbbjüket csak hírből/látásból) akinek IPO2/3 vizsgája van és járnak vele versenyekre.

Igaz, hogy a köztudatban már inkább családi kutyaként tekintenek rá, de egy megfelelő ösztönű kutya igenis megállja a helyét az eredeti feladatkörében. A német juhászokat is sokan szidják, de ott erősen ketté is vált a show és a munka vonal.

2012. júl. 4. 13:07
 5/5 anonim ***** válasza:
olyan a kutya amilyen a gazdája...én csak ennyit tudok mondani....
2012. aug. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!