Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kiskutyussal kapcsolatos...

Új kiskutyussal kapcsolatos kérdések. Válaszolnál?

Figyelt kérdés

Tavasszal szeretnék egy kis szuka dobit. Busszal lehetne csak megoldható az, hogy kutyasuliba járjunk. Buszon egy kis dobival mégis hogyan oldható meg? Sétáláskor mit tegyek ha beszólnak esetleg valaki keménykedik? Buszon ha beszólnak miatta? Kutyasulis lesz, szóval nem hinném a viselkedés miatt kell beszólogatni. És ahogy ismerem az ittenieket biztos lesz pár megjegyzés. Mennyit sétál kb. egy dobi? Alapviselkedés (utána olvastam..) saját tapasztalatok érdekelnének.


Minden dobis információk érdekelnek :)


Előre is köszönöm mennek a zöld kezek (értelmes válaszokra). :)



2012. júl. 6. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. júl. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom javasolni, hogy ha beléd kötnek és kutyával vagy hagyd, hogy a másiknak legyen igaza. Ha vissza szólsz, azzal csak az fog erősödni, hogy a kutyások bunkók.

Buszon lehet kutyát utaztatni. Menetjegyet kell neki váltani vagy bérletet kell venni, emellett szájkosár és póráz kell rá. Míg pici, 3-4 hónapos, addig lehet ölbe vinni, nem kell külön fizetni érte. Én úgy szoktam a saját kutyámmal kijátszani ezt a fölösleges szájkosaras szabályt, hogy beülünk a busz végébe, lehetőleg egy 2 személyes székhez, befektetem a lábam alá és akkor már nem is zavarja nagyon az embereket, hogy nagytestű kutya is utazik a buszon. Eddig bevált nálunk. Ha kötözködik valaki, akkor visszateszem a szájkosarat, máris nem lehet semmi probléma.


Ha sétáláskor beszólnak, arra próbálj ne figyelni, az a legjobb. Ha valaki kötözködik, akkor soha ne vedd elő a kutyát, ne használd őt, mert ha megharap valakit, akkor téged nagyon meghurcolnak. A kutyád se jár sokkal jobban, sajnos. Sok barom van, aki képes ártani kutyáknak, emiatt is vigyázz rá.


A séta egyed függő. Általában napi 1-2-3 óra jó már, még egy kis szellemi fárasztás kell, és ez elég is, ha csak hobby kutya lesz.


Milyen suliba fogtok járni? Mert sajnos igen kevés szolgál megoldással a viselkedési problémákra is.

2012. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kell vinni magaddal a kiskönyvét is
2012. júl. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mikor kicsi voltam, akkor volt kis tacsim. Vele boldogan mentem apu elé, aztán jött egy srác elengedte a németjuciját, ami ráugrott az enyémre. :/


A kutyát uszítani senkire nem akartam de ha ráengedik a kutyát akár kóbor kutya akkor mit lehetne tenni? Mert én nem szívesen bántok kutyát. Sajátnak meg nem akarom hogy baja legyen :/

2012. júl. 6. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha kiskorától kezdve jártok és nem hiába magyaráznak neked az oktatók, akkor nem sok esély van arra, hogy viselkedési problémái legyenek. Sajnos hozzá kell szoktatni a szájkosárhoz, mert csak úgy szállíthatod buszon, esetleg egy nagyobb méretű szövet boxban.

Nem kell semmit tenni ha beszólnak, szó nélkül kell hagyni.

Séta: bármennyit, simán bírják akár az egész napos túrázást is (persze nem pár hónaposan) de napi 2óra aktív mozgás az ami nagyjából kielégíti őket +szellemi fárasztás is kell nekik.

2012. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Dobermannom van és velünk is előfordult már, hogy beszóltak az utcán, mert nem volt az 5 hónapos kutyán szájkosár...a dobermann nagyon mozgásigényes, nagyon szeret sétálni, sohasem fárad el. Szereintem a buszon, ha szájkosara van nem szólhatnak rá, ha mégis, nem kell vele foglalkozni =)
2012. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na hát ha beszólnak nem kell észrevenni visszaszólni,csak azok fognak beszólni akik félnek a kutyától.

Ha jól tudom buszra csak szájkosárral lehet felvinni kutyát.

Hát dobermann,okos és könnyen kiképezhető kutya,én is ilyet akartam,de én nem tudom megoldani hogy bent tartsam kint pedig nem lehet egy dobermannt tartani télen.

Sajnos a dobermannok elég betegesek,törzskönyvesek is,sok kutya meghal fiatalon 5-6 évesen szív betegségben és még sok más betegségre is hajlamos,de legjobban szív betegségekre,ami elég aggasztó.

Én ha vennék dobermannt vagy Tom Dober tenyészetből:

[link]

De inkább Di Caresi tenyészetből:

[link]

vennék kiskutyát,itt a Di Caresi tenyészetben nagyon sok dologra vannak szűrve a kutyák ami már kicsit biztatóbb,persze még ez sem 100% garancia hogy a kicsinek nem lesz semmi egészségügyi gondja..

2012. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!