Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el hogy a kutyám...

Hogyan érjem el hogy a kutyám tiszteljen?

Figyelt kérdés
sziasztok van egy kutyám havanese nagyon aranyos kicsit szófogadatlan ami nem is lenne akkora gond csak hogy ha pl. múltkor elmentem vele sétálni és a szájába vett egy zsepit és próbáltam kivenni a szájából és megharapott úgy hogy vérzett is és azóta nem merem kivenni a szájából a zsepit vagy olyan dolgokat amit nem enged ilyenkor amúgy morogni meg vicsorítani is szokott ez szerintem azért van mert nem tisztel de hogyan érjem el azt hogy tiszteljen? előre is nagyon köszönöm :) ( ha valaki nem idetartozó választ akarna mondani kérlek tartsa meg magának ) köszönöm

2012. júl. 7. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

A legjobb az lenne, ha egy sulit felkeresnél, ahol első sorban a viszonyotok rendezése áll a középpontban, nem pedig a tanítás. Merre laksz? Mennyi idős a kutya?


Illetve olvass utána a helyes sorrend kialakításának, a nevelésnek. Én nagyon ajánlom a Fennel könyveket és Korom Gábor Neked ugatok című könyvét. Ha ezek nem elegendőek, akkor csak az iskola marad megoldásnak. Ne nézd le a problémát, a gazda elleni bármilyen agresszió a lehető legnagyobb gond!

2012. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Az a baj, hogy az effajta és más kis cuki külsejű kutyát mindenki csak egy plüsskutyának tekinti, holott ő is csak egy kutya, és a gazda az úr, nem pedig a kutya,és már a kezdetek kezdetén szocializálni kellett volna, és nem tett volna ilyet. Még lehet rajta segiteni, ha ilyeneket csinál a nyakát meg kell fogni úgy h ne tudjon megharapni, és egyszer csak megadja magát. És folyamatosan irányitani kell, meg kell neki tanitani hogy mit szabad és mit nem- légy vele határozott, de ne üsd meg.
2012. júl. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

[link]

nézd meg a filmet, hogy megértsd a kutyádat először is, ugye alapvetően egy ragadozó állatról van szó, utána átnézheted az oldal többi részét, és érdemes egy-két szakkönyvet beszerezni, illetve segítséget kérni szakembertől.

Egy-két alakalom is rengeteget jelenthet!

2012. júl. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat de nem azzal van a gond hogy nem szocializálódott kutya mert sokszor szokott más kutyával együtt sétálni és még kutyaoviba is járatjuk
2012. júl. 9. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!