Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a bűzmirigynyomás?

Mi az a bűzmirigynyomás?

Figyelt kérdés
Most nézegetek egy yorki kennelt, és fel van tüntetve ez rajta. Még soha életemben nem hallottam róla. Arról igen, hogy a vadászgörénynek van olyana...de a yorkinak? Nem értem.

2012. júl. 12. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
minden kutyának van iyen, a kutyakozmetikus szokta csinálni amikor megyünk de hogy fizikailag ez pontosan hogy néz ki vagy hogy nyomják ki azt nem tom :D
2012. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

minden kutyának van bűzmirigye,van amelyiknél normálisan ürül de van mikor túl lágy a széklete a kutyának,vagy egyszerűen defektes neki akkor nem ürül magától,és viszketést okozhat mivel begyullad,megtellik,ilyenkor kell kinyomni. Sokan kutyakozmetikussal nyomatják de ez nem jó mert egy állatorvos jobban ért hozzá. Én is kutyakozmetikus végzettségű vagyok,de kozmetikába csak kívűlről nyomjuk ki,fenekébe nem nyomjuk ki.

Ha majd lesz kutyád,és sokat vakarózik,gyanakodhatsz erre. De nem szabad sokszor kinyomatni mert akkor meg később magától nem fog tudni ürülni. Sajnos én kutyámnak se jó a bűzmirigye,magától nem ürül,így 3 havonta kinyomatom orvossal.

Ennyi csak a lényege.

2012. júl. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kutyáknak is van természetesen:)

Nem kell minden kutyának kinyomni, mert a többségnek magától ürül. Általában kistestűeknél fordul elő, hogy nem ürül magától. Állatorvos meg tudja tapogatni, ha úgy érzi, hogy meg van telve, akkor kinyomja. A végbélnyílás 2 oldalán lévő kis "zacskó".

Ha nem ürül magától, és feszül, akkor annak szemmel látható jelei vannak. A kutya odakapdos a farka felé, rágja a tappancsát, rázza a fülét. Ja igen, és büdös a farka körüli rész. Elég jellegzetes szaga van, nem lehet mással összekeverni.

De "csak úgy", minden ok nélkül nem kell elkezdeni a kinyomását, mert sajnos utána már mindig kell.


Az én yorkimnak (6 éves) sajnos 2-3 havonta ki kell nyomni, mert nem ürül. Pedig olykor csontot is főzök neki, és száraztápot eszik. mindegy, ezt leszámítva makk egészséges:)

2012. júl. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Jól írták az előttem szólók, minden kutyunak van és előfordulhat, hogy magától nem ürül neki. Olyankor nagyon elkezd vakarózni és ekcémát is kaphat ez miatt. Olyankor foltban hullik a szőre és kiütéses lesz amit utána szurival + gyógyszerrel kezelnek, nekünk egyszer már volt ilyen. Tehát érdemes mindig megnézetni a dokival, ha már egyszer nyomni kell neki valószínűleg utána is ez lesz. Sokan mondják, hogy ha csontot kap rendszeresen az kifakasztja neki de az állatorvos azt mondta, hogy ne higgyünk ebben és a tapasztalat is azt mutatja, hogy nem válik be. Egyébként egy 5 perces művelet, az orvos benyúl a végbélnyílásábaba 1 ujjával és kinyomja. Csak egy jelképes összeget kérnek el érte.
2012. júl. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mi állatorvosunk azt mondta, hogy szívesen megtanítja, hogyan kell kinyomni, és akkor én magam is meg tudom csinálni neki. De én inkább rábízom ezt a feladatot, mégiscsak ő a szaki:)

És én is rákérdeztem, hogy mit lehet csinálni, azt mondta a doki, hogy sajnos semmit, ez alkati dolog. Ha a bűzmirigyek úgy helyezkednek el, hogy kakilás közben nem nyomódnak meg, akkor azon a nagyon szilárd kaki sem segít.

2012. júl. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!