Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy baj ha a kutyamat 6...

Nagy baj ha a kutyamat 6 hetesen hoztuk el?

Figyelt kérdés
A tegnap hozta el az unokatestverem a kicsit, es mondta,hogy 6 es fel hetes. Azota olvasgattam,hogy a tenyesztok megvarjak a 8 hetes kort. Lehet valami baja a kicsinek emiatt? Betegsegek? Felek,hogy valami lelketlen szaporitotol szarmazik...Amugy a fajtaja Beagle.

2012. júl. 14. 12:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem baj az. Az egyik kutyámat is 6 hetesen hoztuk el.
2012. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Azt neked kellene tudnod, hogy mennyire felelősségteljes, vagy lelketlen az illető, akitől hoztátok.

Azért lett volna fontos még 2-3 hetet várni, mert a megfelelő viselkedési formákat ekkor tanulja meg az anyjától. Például ne csodálkozz azon, ha a kutya marha nagyokat fog beléd harapni játékból. Az anyja megtanította volna neki, hogy nem szabad. Neked több idő lesz megtanítani, hogy hol a határ.

Egyáltalán nem biztos, hogy ebből lesz valamilyen hátránya, de egy megbízható tenyésztő tudja, hogy fontos 8-9 hetes korukig várni.

2012. júl. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%

Nem lesz semmi baj!

Igyekezz majd minél előbb kutyák közé vinni.

2012. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

ma 12:36

Nem kellene becsapni a kutyát vevőket. Nincs olyan, hogy az alomban maradt kiskutya nem fog egyáltalán harapni, ha gazdához kerül. Sem 8 hetesen, sem 12 hetesen.A kutya nem tud seggrepacsit játszani, vagy labdát dobálni magának. Neki a kapcsolat a száján keresztül jön létre. Pontosan úgy fog játszani, ahogy a testvéreivel, vagy másik kutyával játszana. A gazda dolga megtanítani a kicsinek, ő nem akar így játszani.

2012. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%

Az összes kutyám 6 hetesen került hozzám. Épp azért kérem ezt az időpontot, hogy az anyja és a gazdi ne tanítson neki semmi olyat amit én nem akarok és ne szoktassa le olyanról, ami nekem kéne.

PL a harapásról leszoktatni egy kutyát nem nagy kunszt.

2012. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
22%
Mi is mindig annyi idősen hoztunk el kutyát, nem lesz semmi baja.
2012. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha tudtam volna hogy milyen idos meg vartam volna. Koszonom a valaszokat, igy mar nyugodtabb vagyok. Amugy ugy tunik, hogy kezdi megszokni,mar jon mindenhova utannunk,jatszik szoval elvan. Neha meg sir de gondolom ez normalis:)
2012. júl. 14. 13:48
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Little Red, ok, Te így csinálod. Aki viszont tenyésztéssel foglalkozik, az nem véletlenül adja 8-9 hetes kora körül a kölyköket. Nem hiszem, hogy azért tartja magánál még 2 hétig a kölyköket, mert olyan sok felesleges pénze van.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ennek a 6, vagy 8 hetes kornak olyan borzalmasan nagy jelentősége lenne, ami a kutya egész további életét meghatározza. De nem hiszem, hogy viccből találták ki azok, akik nálunk jobban értenek hozzá.

2012. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A két 13:35-ös válaszolók 30 ezerért vettek "fajtatiszta" kutyát?
2012. júl. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

ma 14:31

Nagyon meglepődnél, ha nem?

Hallottál már a bevésődési fázisról?

2012. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!