Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tegyek akkor ha, a kutyám...

Mi tegyek akkor ha, a kutyám a nagyobb kutyákkal összeverekszik és a végén elmennek de én nem tudom hogy hogy tanítsam meg a kutyámnak hogy nem szabad?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Vidd rövid pórázon oda a nagy kutyákhoz,és ha nem ugat,meg nem támadja meg akkor dícsérd meg,de ha az agresszió legkisebb jelét látod,akkor picit rántsd meg a pórázd,és mond szigorúan,NEM! és szerintem fokozatosan növeld a kutyák méretét,szóval először a közepesel kezd,és ha arra nem morog már,akkor lehet egyre nagyobb kutyákkal ismertetni.:)
2012. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem ne kockáztasd más kutyák épségét a szocializálatlan kutyáddal! vidd el kutyasuliba és ott szakember megmond és megmutat mindent! 1000-1500ft körül van egy óra szerintem! hidd el megéri!
2012. júl. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A póráz (különösen a feszes póráz) csak növeli a kutyában a feszültséget, ezzel együtt az agressziót is.

Alapjaiban véve van gond a közted és a kutyád közti viszonnyal. Normálisan egyetlen kutya sem agresszív a fajtársaival szemben, lévén, hogy falka állat. Valóban, az egyetlen jó megoldás, ha felkeresel vele egy normális, színvonalas iskolát, ahol a szocializációnak elsődleges szerepe van (ez magával vonja, hogy olyan iskolát kell keresned, ahol mind a szabad foglalkozás és mind a munka is szabadon, póráz nélkül zajlik mindig és ahol nem használnak "segéd eszközöket", szöges nyakörvet, lehetőleg még fojtót sem, stb.) Neked kell megtanulnod, hogyan tudod megszüntetni ezt az állapotot és hogyan tudod kontroll alatt, fegyelmezetten tartani a kutyádat mindig -nem pórázon.

2012. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!