Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ajánlani kistestű...

Tudnátok ajánlani kistestű kutyafajtát ami viszonylag jó házőrző?

Figyelt kérdés
Viszonylag legyen aktív. Nem első kutya lenne. Terelőkutyák kizárva!

2012. júl. 18. 14:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy különösebb igényünk nincsen se elképzelésünk. Menhelyen is lehetne találni kistestű kiváló jelzőkutyát?
2012. júl. 18. 14:47
 2/10 anonim ***** válasza:
legeslegjobban a kistestű keverékekkel jársz. Vagy ember legyen a talpán aki egy szálkásszőrű tacsitól bemegy a házadba a tudtod nélkül. Anyumnak kettő is van, és hát nem véletlen hívja őket mindenki "piranhának" :) Amúgy ők nem fajtatiszták, hanem szálkástacsi és azt hiszem pincsi keverékek.
2012. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pekingi palotapincsi.

Régi ismerősömék ezt tartanak kertes házban, nincs ember aki be tudna menni tőle a kertbe.

2012. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nekem tibeti terrierem van, nagyon figyelmes, de nem ugat fölöslegesen. Nem terel, bár fajtája szerint terelő - jelző, nem csipked. Kicsit nagyobb, mint a puli. A gyerekeket imádja, amióta megvan, nem tudom fegyelmezni a lányomat, mert elég, ha csúnyán nézek rá, a kutya már áll is elé :)
2012. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A Tacskóra vagy Tacskó keverékre mi is gondoltunk. Nekünk is volt egy sima szőrű Tacskó keverékünk. Nem ugatott feleslegesen és jó házőrző volt.


Szerintem akkor szétnézünk egy menhelyen... Köszi a választ!

2012. júl. 18. 14:54
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meggondoljuk!
2012. júl. 18. 14:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Most el kellene döntened, hogy házőrzőt szeretnél vagy jelzőkutyát? Ugyanis az igazi házőrző szerintem nem csak megugatja az idegent, hanem meg is védi élete árán is a rá bízott területet. Az utóbbi test méretével is elriasztja az idegeneket. Egy kistestű kutyától (tacskó,pincsi) többet nem lehet elvárni, mint megugassa az idegent. Nincsen fából vaskarika, hogy kistestű, félelmetes házőrző, és száraz kenyéren is megél.
2012. júl. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tacskó tényleg nagyon ugatós, az biztos h nem jön be senki úgy, hogy ne halld meg. Viszont mást nem nagyon tud csinálni.:) Nekünk is az van és bár bent alszik, még éjszaka is képes rázendíteni, ha valami olyat hall.
2012. júl. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 petrusi ***** válasza:
A tacskó csak jelzőkutyaként jó. Ha egyedül van, akkor addig ugat, amíg be nem jön az idegen, mert ha bejön, akkor maximum kigáncsolja a betörőt, mert hanyatt vágja magát simizésért-nem egy tacskóm volt már. Ajánlom a törpe schnauzer. Kitűnő házörző és nem tudja hány kilós, vadul megy neki az idegennek. Még ŐV-tanfolyamra is hordhatod, megállná a helyét. Tökéletes választás. Aktív és sportos életre vágyik könnyen tanul, hűséges és engedelmes.
2012. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Német juhászt szeretnénk. Igaz sok sok foglakozást igényel.

Milyen keverék lenne a jó? Engem is érdekelne.

Menhely / sintértelep altatásból menekítés becses dolog. Néha nagyon fiatal és szép kiállásúak a kutyák amik bekerülnek.

Az a baj, hogy ott " sok emberrel találkozik ". Vagy nincs olyan sok gondozó az ilyen helyeken? Biztosan nehéz átnevelni : Én vagyok a gazdád, idegentől ne fogadjon el kaját. Azt talán úgy lehet elérni, hogy csak tálból eszik / etetem? Bedobált egyéb szanaszét ételhez ne nyúljon?

Kicsit furcsa így, de másképp nem tudom leírni amit gondolok.

2012. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!