Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudom ezeket beszerezni?...

Hol tudom ezeket beszerezni? Melyikről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nemsokára elhozom a tenyésztőtől a yorkshire terrier kiskutyámat. (Ő az első kutyám.)

Adott egy listát, amiben ajánl különbféle vitaminokat. Például: Lavet, Caldephos, Pet- phos . Melyik a legjobb? Hogyan tudom ezt „beadni” neki? Az étele közé kell keverni? Vagy mi ennek a módja?

Bolhairtáshoz ezeket ajánlotta: Frontline vagy Stronghold. Mi a véleményetek ezekről a termékekről?

És végül: féreghajtásnál: Drontál vagy Cestal tabletta. Melyiket adjam neki? Hol tudom ezeket beszerezni? Sima kis-állatkereskedésben, vagy állatorvosnál kell ezt felíratni? Hogyan kell beadni nekik?


2009. júl. 14. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Állatpatikában minden ilyet megkapsz. Ezek a termékek típusonként mind nagyjából ugyanazok, ugyanazzal a hatóanyaggal, csak a gyártó, így a márkanév különbözik. Lényegében mindegy, melyiket választod közülük, van aki az egyikre, más a másikra esküszik.
2009. júl. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én csak a bolhaírtáshoz tudok hozzászólni mert az érint engem. Mi advantixot használunk és bobi-s simogató kesztyűt. Sajnos egyre több kutyatartótól hallom, hogy a frontline-ban van egy olyan összetevő ami roncsolhatja a vesét, mert a kullancsírtó hatása 1 míg a bolháé 3 hónapig tart.Ergó egy mindenre is magára adó gazdi havonta megveszi, minthogy kullancs menjen a kutyiba.És így a bolhaírtó hatást megsokszorozzuk az állatnál.Én az orvos javaslatára vettem advantixot és bevállt és a kissebb kutyiknál nem is olyan drága(van olyan áron mint a frontline)A másikat amit írtál nem tudok róla semmit. De nézz itt körül: [link] De a dokid bizti segíteni fog majd! Kitartást a kutyihoz(hidd el szükség lesz rá:) és sok játékot!
2009. júl. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 14. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A féregtelenítőt elfelejtettem, mi Flubenol KH pasztát használunk. Kissebb testű kutyinál(pláne ha kölyök jobb a paszta és egyszerűbb a beadása is a miénk már tartja a szájét és elnyalogatja:))Mi vényre vettük 1500Ft-ért és 1 évig elég a kutyinak. Üdv!
2009. júl. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A bolha és kullacsírtókat csak 3 hónaposnál idősebb kutyára lehet tenni ill. a bolhaírtó nyakörvet (többnyire) 6 hónapos kortól.

De amig nincs meg az összes oltása úgysem viheted ki.

A kölyök kutyákra a Frontline-nak van egy spray formátumú változata.


De:

Ha elhozod a kis kutyát (vagy bármilyen kutyát/ macskát) érdemes/ illik az első napokban elvinni az állatorvoshoz bemutatni/ megnézetni, hogy minden rendben van-e. És Neki minden kérdést feltehetsz (érdemes összeírni amikor eszedbe jut valami, mert ott tuti elfelejted) amire csak kiváncsi vagy.

A féregtelenítést is megcsinálja ill. megmutatja.

Sok sikert a kis kutyához!

2009. júl. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat a kutyusom már az összes oltást megkapta, és több mint 3 hónapos! Megfogadom a tanácsodat! Első lépésként, majd irány az állat orvos! (Jaj, csak kapjam már meg:) )
2009. júl. 14. 21:05
 7/7 anonim ***** válasza:
ezek a "gyógyszerek" tudomásom szerint tényleg jók, és a legtöbb patikában lehet kapni. beadni pedig úgy kell beadni, ahogy az állatdokik, hogy a száját szétnyitni, és a szájába benyomni, de ezt igazán csak a dokik tudják...vagy valami szalámiba becsavarni, azt a szájába rakni, vagy a kajába rakni, csak az nem olyan biztos, mert úgy nem 100% hogy az összes a szervezetébe jut. a legjobb ha rogtön a szájában látod, ha látod hogy beveszi. sokszerencsét!
2009. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!