Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az baj ha éhes a kutyám és...

Az baj ha éhes a kutyám és várja hogy adjam már neki a kaját akkor izgatott?

Figyelt kérdés

És nem holt nyugodtam űl és várja hogy szépen lassan elővegyem a tápos dobozt, kivegyem belőle az adagját...

Hanem ugrál, meg izgatott...

Az baj?

Azt mondta ismerős hogy igen, mert nyugton kéne várnia.

De én is izgatott lennék ha tök éhes lennék, és még várni kéne hogy megcsinálják a kaját...

Vagy ez nem ugyan az?


2012. júl. 22. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyám is izgatott ha kajára vár. Szerintem ez tök normális. Én is sündörgök a konyhában ha éhes vagyok és várom hogy kész legyen. :D Szóval nem lehet elvárni egy kutyától hogy nyugodtan üljön. Szerintem minden élőlény így van ezzel.

Az egereim is ugrálnak ha látják hogy kaját viszek nekik. :)

2012. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Anyósomnak is ezt magyaráztam a minap, hogy ha a kutya ugrál kajaosztás előtt, az a mi szemünkben valahogy úgy jön le, hogy "éhen halok, éhen halok, légysziii", a kutya viszont ezzel szemben azt godolja, hogy "adjál kaját! adjál kaját! mondom add már ide!!! okos gazdi...".

Az ugrálás követelőzés, amit nem egészséges hagyni. Küldd távolabb, várjon csendben és nyugodtan, és csak engedéllyel kezdjen el enni. Ezzel is azt közlöd vele, hogy kettőtök közül te vagy a főnök, nem pedig ő. Ráadásul amilyen viselkedést produkál közvetlenül kaja előtt, te gyakorlatilag azt jutalmazod a kajával. Tehát ha az ugrálást és követelőzést jutalmazod, akkor arra fog rászokni, míg ha a nyugalmat és tiszteletadást, akkor az fog erősödni benne.

2012. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem.Bár az enyém nem ugrál.De lehet hogy már túl öreg hozzá.
2012. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 intrepid ***** válasza:
0%
Jogos, hogy izgatott, de ha akarod, leszoktathatod róla, de minek? Mutatja, hogy örül, hogy enni kap, nincs ezzel semmi baj.
2012. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kutya vérmérsékletétől függ.

Mintahogy vannak türelmesebb és türelmetlenebb eberek úgy kutyákba is pont van így. Például a mi kutyánk amikor enni adok neki szép komótosan előjön körbenéz megszagolja megint körbenéz jár egy kört aztán ,nagy kegyesen megeszi.

De volt foxink vagy 3 az mind ugrált mint a nikkelbolha és nem lehetett leszoktatni róla. Szóval nemigazán gazdafüggő hanem kutyafüggő.

2012. júl. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
Ezt cáfolnám, anyósom kutyája neki állandóan ugrál, engem meg csak messzebbről néz, és szépen kivárja a sorát. Az ugrálás nem veleszületett tulajdonság, hanem okkal kialakult és megváltoztatható viselkedés :)
2012. júl. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!