Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákat Budapesten miért...

A kutyákat Budapesten miért nem tartják olyan szigorúan nyilván, mint vidéken? Többi lent!

Figyelt kérdés
Amíg vidéken éltem, évente jöttek hozzánk megnézni, hogy hány kutya van, stb, hogy véletlenül se maradjon ki egy oltás, mert ez alapján, ha kimarad, jöhetnek büntetni. Felírták méretét, súlyát, színét, jellemzőit.. Azt is kötelesek voltunk bejelenteni, ha egy kutya kimúlt. Namost én Bp-n élek már 5-6 éve, és 1x sem jött hozzám senki, hogy miféle kiféle kutyám van, van-e egyáltalán? Évek óta ellehetnék az oltások nélkül, kutya nem szólt volna érte.. ez miért van?
2012. júl. 23. 12:20
 1/8 Névnélküli válasza:
Gondolom Fővárosban nem tudnak mindenkit ellenőrizni,meg ugye Pesten élő kutyák a nap 90%-ában a lakásban vannak szóval nem nagyon kaphatnak el semmit.
2012. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a veszettség elleniről van szó. és ugye vannak azért itt is kóbor kutyák. szerintem nagyon rossz, hogy nem figyelnek erre. ott legalább bátran elengedtem a kutyámat, na de itt? olyan egyének sétáltatnak kutyát, akiknek szerintem kajára sincs pénze, nemhogy oltásra. kicsit para azért.
2012. júl. 23. 12:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát azért vidéken sem mindenhol van így! Hány kutya tengődik vidéken oltások nélkül?

Veszettség elleni oltási kötelezettséged van mindenhol, de ha a kutya sohasem volt oltva akkor még csak ellenőrizni sem tudják.( lehetetlen )

Mindenhol rengeteg a kóbor kutya! Pl. A XI. kerületben büntetnek ha a kutya/ák nincsenek lejelentve az önkormányzatnál. Ott minden évben az oltási könyvet vagy emailben vagy személyesen be kell küldened, hogy megkapták e a veszettség elleni oltást. A többi kerülteben nem tudom mik a szabályok!

2012. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Győrben csupán 2 kutyát jelentettek be pár év alatt. Nem véletlenül, mert adóköteles, orvoshoz kell vinni indok nélkül, meg jöhetnek zaklatni, ellenőrízni. A fenének sem hiányzik ez a cirkusz.
2012. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen önkormányzatfüggő,milyen a vezetés mennyire tartja fontosnak a kutyakérdést.Vidéken is sok laza hely van pl nálunk sem törődik a kutyákkal a kutya se:D Nincs összeírás ,nincs nyilvántartva a kutyaszám,mindenki becsületére van bízva hogy viszi e veszettségoltásra a kutyát vagy sem.Sokan ezért nem is viszik! Bpen is van rendesebb kerület meg belexarós.Aztán nem kicsi feladat lenne a panelban és egyébb helyen rejtegetett kutyák összeírása,simán le lehetne tagadni a tulajnak hogy mennyi kutyája van .
2012. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ja értem. hát ez érdekes. tudom én, hogy csak itt a 4 panelban több ember él, mint abban a faluban, de azért valahogy kulturáltabbnak találtam azt a rendszert, mint ezt, és szerintem fontos lenne a nyilvántartás. nade ez van :) én amúgy a 10. kerületben vagyok, nagypanelos részen.
2012. júl. 23. 12:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó pár éve megváltozott a nyilvántartás rendje.Viszont jan.1-től ismét lesz összeírás, ellenőrzés 3 évenként az új törvény szerint.
2012. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én is vidéken lakom, itt most szigorították a szabályokat. Az utcán gazdátlan jószágból sok van, sokat látok. Összeírást nem tapasztaltam, csak annyit, hogy az a kutya, aki benne van a nyilvántartásba, és x évben nem lett beoltva, küldik a papírt. Az utcán is szabályok szerint lehet sétáltatni,stb. Nagyvárosban sokan nem foglalkoznak az ilyennel.
2012. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!