Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csináljak?

Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Találtunk egy kis termetű szuka kutyát. Már kb. 1 hete mászkált mindig felénk én meg adtam neki enni mert szegény nagyon rosszul nézett ki. Anyukámnak körülbelül 2 napot könyörögtem hogy hagy legyen nálunk míg nem jelentkezik a gazdája érte és ha nem jön érte akkor szeretném ha meg tartanám. Mivel anyukám reggeltől estig dolgozik így énrám általában a szemben lakók vigyáznak néha át jönnek megnézni hogy minden rendben van-e. Én meg meg mutattam nekik a talált kutyát és a bácsi azt mondta hogy figyeljek rá nagyon mert hamarosan fialni fog. És ha ez tényleg igaz mit csináljak vele? Több kutyát én sem szeretnék mert elég ez a 2 meg anyukám sem engedné meg mert azért sokba van a kutya tartása, oltások, tápok, ivartalanítás. Mit csináljak majd a kutyával ha tényleg fialni fog? ÉS ha fialt a kölykökkel majd mit? Szomszédunkban lakik egy állatorvos holnap jönnek haza a nyaralásból, ő majd meg fogja nézni. De a kutyának tényleg nagy hasa van,csak én azt hittem azért mert szegény nagyon éhes volt és tele ette magát.

Bocsi hogy ilyen hosszúra sikerült! Válaszokat előre is köszönöm, mindenkinek megy a zöld kéz!


2012. júl. 28. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek szerint Te még gyerek vagy, nem nagyon tudsz dönteni. Állatorvos bácsi majd segít megmondani. Ha a mama kutyát megtartanátok, lehet hogy elaltatja a piciket az állatorvos. De 1-et akkor is érdemes volna megtartani, hogy leszopja a tejet a mamitól, mert begyulladhat az emlője(cicije) a mamikutyának, ami fájdalmas nagyon. Majd írj mire jutottatok a kutyussal.
2012. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
várj holnapig, majd megnézi az orvos. ha tényleg az, kérdezz ismerősöket, hogy nem kell-e nekik kutya, ha nem sikerül mindegyiknek gazdi, hát, marad a menhely. :(
2012. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Anyukám nemsokára haza jön és ki találunk valamit hogy ha tényleg fialni fog a kutyus akkor mit csinálunk a kölykökkel. Menhelyre nem szeretném adni, inkább akkor maradjon nálunk és minden spórolt pénzemet rájuk fordítom majd, hogy mindenük meg legyen, és majd csak idővel találunk nekik gazdit.
2012. júl. 28. 21:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalaníttassátok, még mielőtt szül. Olcsóbb, biztonságosabb, és nem lesz még több felesleges keverékkutya. Így is tömve vannak velük a menhelyek. És az ivartalanítás ugyan nagy összegnek tűnhet, de ha csak abba belegondoltok, hogy egy esetleges császármetszés kétszer annyi, meg hogy a kölyköket etetni kell, oltatni, chipeztetni (törvény írja elő, hogy anélkül nem cserélhet gazdát kutya, ajándékba sem), akkor gyorsan kijön, hogy anyagilag is a legjobb kipakoltatni még szülés előtt.
2012. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és ha már nagyok a kutyák a hasában akkor is meg lehet műteni?
2012. júl. 28. 21:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezt az állatorvos eldönti, de általában igen.
2012. júl. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hogyan történik egy ilyen műtét? Itt a rendelőbe csinálják vagy el kell vinni a kórházba?
2012. júl. 28. 21:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom ellés előtt pár nappal is végeznek még ivartalanítás vemhes szukán, de talán még az utolsó előtti napon is.

A legtöbb állatorvos azért jártas az ivartalanításban, tehát nem valószínű, hogy kórházba kéne vinnétek.

2012. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha megkérdezed, ezzel amúgy sem lehet csak úgy beesni, időpontot kell kérni, meg hát nyilván egyeztetni a mocskos anyagiakat.

Egy tipp: ha sokalljátok az összeget, kérjetek részletfizetést, sok állatorvosnál meg lehet oldani :)

2012. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Most van 10.000 Ft-om de nemsokára szülinapom lesz arra is fogok kapni pénzt, anya is azt mondta ahogy az előbb meg nézte hogy tényleg kölyköket vár. Holnap haza jön a szomszéd ás át hívjuk majd hogy nézze meg és csináljon vele valamit. Anya azt mondta ha nem tudnak vele már semmit csinálni akkor meg tartjuk a kutyákat vagy akinek kell oda adjuk. De azt mondta menhelyre nem adjuk meg az utcára sem foglyuk ki rakni. Jó éjszakát mindenkinek! Holnap írok, hogy mit mondott az orvos.
2012. júl. 28. 22:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!