Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyorsan valaki tud mondani...

Gyorsan valaki tud mondani valamit? A kutyám váladékosan köhög most egész éjjel szinte folyamatosan. Ezt lent az utcán szinte egyáltalán nem csinálja, csak itt a panelban. Vigyem le?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk orvosnál, és kapott is gyógyszert, de az ilyen gyorsan nem gyógyít. Holnap visszavisszem a biztosnság kedvéért, de így most sem ő, sem én nem tudok aludni, és rossz látni ahogy (ránézésre) szenved. Az utcán valamiért nem köhög, csak egyet-egyet. Levigyem, jobb lenne neki? Vagy esetleg más módon tudok neki segíteni?
2009. júl. 17. 02:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Most elaludt végre. Viszont a kérdés még aktuális, mert ha felébred minden kezdődik előről, és iszonyú hogy nem tudom hogy segítsek. Néha úgy rám ijeszt, hogy azt hiszem megfullad. Mondjatok majd valamit!
2009. júl. 17. 02:56
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszert kapott?Milyen betegséget állapított meg a doki?

Lehet hogy allergiás a lakásban valamire,de az is lehet hogy légszomja van(fullad) valamiért.Nem szívbeteg a kutyus? Mert a szívbetegek szoktak köhögni, fulladni a nagy melegben ami hűvösebb levegőn enyhül.Szerintem mielőbb beszéld meg az állatorvossal a dolgot.Akár többel is.

2009. júl. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Norbrook tablettát, és Bisolvon tasakos port kapott. Hát igazából mikor elvittem még nem köhögött váladékot, így akkor csak a torka volt piros, meg felül zörgött neki a légcsöve. Azt mondta, hogy mostanában elég sokan mentek hozzá ezzel a kögögéses tünettel, biztos ő is elkapta.

Én is gondoltam rá, hogy esetleg allergia, de két hónapja van itt, és nem hinném, hogy pont torokgyulladással együtt jött volna ki.

Nem tudom, hogy szívbeteg-e, ez elég ijesztően hangzik, mindenféleképpen elmondom ezeket a dokinak, de csak délután lesz.

Addigis hogyan enyhíthetném a köhögést? Sehogy? Vigyem a levegőre? De ilyenkor inkább pihennie kellene nem? Csináljak neki párát, vagy levegős szobába legyen?

2009. júl. 17. 08:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Rosszul mondtam, Noroclav tabletta, a Norbrook a gyártó(gondolom).
2009. júl. 17. 09:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez elégé kennelköhögésnek hangzik... akkor viszont semmiképp se vidd kutyák közé (utcára) mert fertőző.


A doki amúgy nem mondta hogy mi a baja?

2009. júl. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre gondoltam. Kerülöm a kutyákat, persze.

Hát nem mondott semmi konkrétat, esetleg torokgyulladást, mert akkor még nem volt ilyen rossz állapotban, sőt nála nem köhögött, csak én tudtam elmondani, hogy körübelül milyen hangot ad ki, és akkor még nem is váladékosan köhögött. Szóval mikor elvittem lehetett volna még egy sima egyszerű megfázás, vagy sima köhögés is. Meghallgatta, megnézte a torkát és így adott gyógyszert.

2009. júl. 17. 10:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is kennelköhögés lesz... Hogy bírta a hidegebb esős, párás napokat? nem volt olyan, h túlhevült a hidegben, vagy vizes, nedves szőrrel ment hajcsizni?


Amúgy, az én kutyám is megfázott egyszer, de egy 1 hetes antibiotikum kúra teljesen kigyógyította, mi Aquamentint vagy mit kaptunk. ...

Majd írd meg mi történt!!!!

2009. júl. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát elég sokszor volt vizes bundával, ugyanis elég sokat rohangál (4 hónapos) és mikor úgy érzi, hogy melege van, beleül, belefekszik egy pocsolyába, megtalálja a locsolás után felgyülemlett vizet és ebbe is belemászik, sőt egy kirakott vizestálkához is mindig odarohan és elkezd pacsálni benne. Olyan gyors, hogy futva sem érek oda, már vizes, meg ilyenkor süketnek tetteti magát, és a bűntetés sem érdekli, mert neki melege van. Meg ha hazaérünk is a kőre fekszik, mert az a hideg, szóval akkor előfordulhat, hogy emiatt van?

Szegény úgy sajnálom, mert szinte minden köhögésnél kiköp egy adag váladékot, és olyan erőteljesen köhög, hogy már nekem is fáj a tüdőm, nemhogy neki...

4-kor rendel a doki, de én lehet hogy később megyek mire elfogynak a többiek, nehogy megfertőzzük őket.

2009. júl. 17. 11:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Na? mi lett vele?


Dehogy kell üldözni, meg megtiltani neki a pacsálást! Ha kutya lennék biztos nem hallgatnék a gazdira, mert ez a világ legjobb mókája... :D És biztos azt hinném, amikor a gazdi szalad utánam, h ő is jön játszani, pacsálni. :D


Az én kutyám is imádja a pocsolyákat, nem is tiltom el ettől az élvezettől, csak amikor hazaérünk a sétából rögtön törlés van. Mára már direkt várja, ha vizes lett, hogy szárítgassam. Eleinte a hajszárítót is utálta, mára megszokta.

Akármilyen hideg és nedves az idő séta/vihánc/kergetőzés közben a kutyák nem fáznak meg. A veszély csak akkor áll fenn, ha vizesen pihen/alszik, mert olyankor amúgyis lassabb a vérkeringés stb. és ilyenkor hűl meg.

Játék után szigorú szárítkozás. :)

Én úgy vagyok vele, h ha egyszer játszik, játszon bármilyen koszos is lesz... Már ő i tudja, h a hajszárító a vége az ilyennek, de hát minden élvezetnek ára van, nem? :D


Reélem jól van a kutyus. :)

2009. júl. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi az aggódást és a tanácsokat!

Most jöttünk haza egy nyaralásból és féltem ettől, mert olyan helyen voltunk ahol nincs a közelben állatdoki, de minden rendben volt, mert amikor írtam, hogy megyünk állatorvoshoz, akkor kapott szurit (kettőt is) meg megemeltük a gyógyszeradagját, és másnap, sőt már aznap este sem fulladozott a sok váladéktól amit kiköhögött. Mára már csak tüsszent egyet-egyet, de azon kívül minden oké. Azt hiszem lassan kutyák közé is mehetünk, mert azt nagyon hiányolja. Nekem jó kis tanulópénz volt ez a betegség, mert eddig azt hittem, hogy az én kutyám sosem lehet beteg :)

2009. júl. 22. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!