Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » EZ hogy történhetett, hogy...

EZ hogy történhetett, hogy egy 15-20 kg-os Préri farkas megölt egy nagy hatalmas ír farkast?

Figyelt kérdés
Ezt a Nat geo Wild en láttam.
2012. júl. 29. 21:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezt én is láttam.

De utána a Német dog elintézte az egyiket,pedig 3-an voltak.

2012. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
tudom.
2012. júl. 29. 21:58
 3/14 anonim válasza:
100%
Egyszerűen azért mert a Farkas vadállat,akinek minden nap meg kell harcolni az életbenmaradásért.A kutyát meg elpuhította az ember ezer nemzedékkel ezelőtt.
2012. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

manapság még a kaukázusitól is azt várják, hogy egy használhatatlanul elpuhított labrador szintjén viselkedjen... amelyik nem így tesz, az rögtön közveszélyes vagy idegbeteg.

a kutyák használati értéke rohamosan romlik, némelyiküknek még külön kihívások nélkül is teher az élet. míg a farkasokat a mai napig az élet szelektálja, és csak a legjobbjuk élhet és szaporodhat. ebből a szemszögből nézve én egyáltalán nem csodálkozom rajta, hogy a ravasz prérifarkas meg tudott ölni egy valószínűleg mozgási- és keringési rendellenességekkel küzdő kutyát.

2012. júl. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
egyetértek az elöttem szólóval hogy igen a mai tenyésztés inkább tolódik a küllem mint az érték felé...de azért én n hasonlítanék eg kaukázusit egy labradorhoz....ugyanis a labi vadászkutya és neki nem az volt a feladata hogy örködjön..tény van belölük is hordó méretüre hízott jószág de olyan is van amelyik aktívan dolgozik...szóval szerintem azért az ember os bele tudsz szólni:kiképzés és foglalkozás segítségével
2012. júl. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Csupán annyi, hogy az vadállat, míg az ír farkas egy elkényeztetett, nagyranőtt szobakutya lett a kultúrtenyésztésnek köszönhetően. Régen farkasokra vadásztak velük, amely során néhány kutyát ráengedtek a farkasra. Az orosz agarakkal az oroszok a mai napig csinálják ezt.
2012. júl. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Amerikában a coyote veszélyesebb, mint a többi, nagyobb farkasféle, mivel csapatosan jár és rendkívül ravaszak. A nagyobb farkasok pedig már a sok írtásnak köszönhetően rendkívül félénkek, nagyon kerülik az embert.

Elég sok kutyafajta csődöt mondott a prérifarkasok ellen, a legtöbbet megölték és megették, itt a nagy őrző-védő fajtákról van szó. Ezek után kipróbálták a komondort és az bevált, mert a prérifarkas nem nagyon tudott mit kezdeni a hatalmas szőrköntössel. Egy másik helyen pedig lámákat vetettek be, amely egyszerűen olyan hatalmas, hogy a prérifarkasnak esélye sincs.


[link]

2012. júl. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nem a méret számít!

egy game pit-bull ,ami harcra lett képezve,minden gond nélkül elpusztíthatja a nálánál 3-4-5 X nagyobb kutyákat.egyszerűen ,mert erre szelektálják.

és ő még csak nem is vadállat!!

2012. júl. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ugyan már, az ír farkas jámbor díszkutya, igaz, hogy böhöm nagy, de nem az a harcos fajta... A prérifarkas meg minden hájjal megkent vad ragadozó.
2012. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A pitbullt nem nálánál 3-4-5x nagyobb kutyák ellen szelektálják, hanem másik pitbull ellen. Neki az a súlycsoportja. Egy nálánál nagyobb kutyába többnyire beletörne a "bicskája". Persze biztos van olyan, akit le tudna győzni, de egy nagyobb méretű, hasonló habitású kutya ellen többnyire vesztesen jönne ki.
2012. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!