Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen kikészülök a minikuty...

Teljesen kikészülök a minikutyás kutyagazdiktól! Más is így van ezzel?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem a kutyus a hibás, a kutya az kutya, de mikor a 15. idegroncs csivavával találkozom egy nap, aki pattog a póráz végén, a gazdi meg rá sem hederít, akkor ordítanék. Miért hiszik, hogy nem kell nevelni őket? Egy kis méregzsákot csinálnak mindből. Egyetlen kicsi csivavával találkoztam pár hete, aki szuper kutya, szuper gazdával, de ennyi. és az is érdekes, hogy itt a legdegeneráltabb kérdések yorki, MINI yorki, csivava, bishon, stb gazdiktől érkeznek. Kérdezném, minek nektek kutya? Ti csináltok viccet ezekből a kutyákból, miattatok fogják megutálni ezeket a fajtákat. BKV-n is, felszállunk a metrora a kutyámmal, normálisan leul a sarokba, erre egy vakarcs a csaj öléből 20 percen át szó szerint idegbajt kap, már majd kipukkan, csak fröcsög ott szegény, a gazdi meg nem csinál semmit, és mindenki minket utál, mikor az én kutyám halálnyugdtan ül.
2012. aug. 1. 11:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
"Édike" kis rózsaszín szalagos yorki a buszon a hölgy táskájából kiugorva nekiment a biztonsági őrrel utazó rotinak, belemart az orrába. Agresszív, elkényeztetett, idegbeteg a legtöbb, mert senki se neveli ezeket.
2012. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Engem is kikészítenek főleg, mert minden reggel 6 órakor itt ugat egy kis dög az ablak alatt, mert a gazdája bent pletykál a boltban, de ha az én kutyám ugat egyet (jelez ha valaki kopog) akkor már hívni akarják a rendőrséget. Annyira diszkriminálják a nagyobb testű kutyákat pl. itt fehérváron nincs kutya futtató így parkokban szokta össze gyűlni a kutyások és itt a környéken csak kistestű kutya van egyszer oda mentem hozzájuk és olyan gyűlölködve néztek rám, mintha tömeg gyilkos lennék, de volt már olyan is hogy elküldtek, mert az ő kicsikéjük ne játszom ekkora kutyával. Annyira ideg betegek erre fele ezek mini yorkiek meg bichonok, hogy már a pórázról támadnának nem csak kutyára, de néha emberre is
2012. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Túltenyésztett, idegbajos vakarcs a legtöbb.
2012. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

És még annyit, hogy felénk nincs normális kutya (az enyémet leszámítva, bár ő se egy angyal, de legalább nem vonyít, ugat, ha kint hagyom a bolt előtt vagy elmegy mellette egy kutya) egy kezemen meg tudom számolni hány normális kistestű kutyával találkoztam az egész városba. A legjobb az mikor megkérdezik hogy e vagy lány a kutyám tiszta röhej

2012. aug. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerencsére felénk ennyire nem rossz a helyzet. Legalábbis minden abnormális és idióta (törpe)kutya-gazdi párosra jut egy normális is. Nekem a fajták iránt még nem alakult ki emiatt semmiféle ellenszenvem, bár az tény hogy a 90%-át ezeknek sose tartanám, de ezt csak azért mert nem illenek hozzám. Vannak köztük aranyosak akikkel tök jól elvagyok, de sajátnak, nem köszönöm...

De az idióta emberekből a kutyájuk méretétől függetlenül elegem van.

2012. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 VBeata81 ***** válasza:

Természetesen a leírt példában igazad van, de most éppen ti, nagykutyások diszkrimináljátok a kicsiket. Leírtam már máshová is, hogy ez nem a kutyától, hanem a gazdától függ, most gondolj bele, hogy az adott ember által nevelt roti, nj, valószínűleg közveszélyes lenne, mert azt is ugyanúgy (nem) nevelné!

Engem meg kiskutyásként az zavar, amikor lépten-nyomon idegroncsnak degradálják a kicsiket, vagy olyat olvasok, hogy ezek nem is igazi kutyák!

2012. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
NEm arról van szó, hogy diszkrimináljuk őket, de azért túlnyomó többségben vannak az idegroncs csivavák, mint az idegroncs német juhászok. Rám már támadt yorkie és bele harapott a lábamba a tűhegyes kis fogaival és még a gazdája volt felháborodva
2012. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Hovarju ***** válasza:

Már én is találkoztam ilyen kutyákkal. Szerintem minden esetben a gazda tehet róla. Sokan azt gondolják, hogy a kicsi kutyát nem kell nevelni. Bár én azt hiszem, hogy az ilyen hozzáállású gazda a nagyobb méretű kutyát sem nevelné.

Nálunk is van olyan yorkis gazdi, aki behozza a tüzelő szukáját a kanok közé, majd közli, hogy tüzel. Aztán előfordult olyan is hogy odajött a néni flexin egy kutyussal a többi kutya közé, majd ölbe kapta, mert az ő kutyája nem szereti a kanokat. Szóval előfordul az ilyen, de szerencsére nem ez a jellemző.

Nem mondom hogy teljesen idilli a helyzet náluk, de szabadon sétál bolognese, westi, beagle, yorki, golden, labrador,törpe uszkár, német juhász, leonbergi mopsz, és különböző keverékek. Játszanak egymással. Figyelünk rájuk, és ha esetleg túl heves lenne a játék, akkor leállítjuk őket.


Láttam már engedelmes vizsgán yorkit, csivavát és mopszot is.

Szóval higyjétek el, lehet kutyaként is bánni a kis testű kutyákkal is.


Minden fajta kutya tanítható, csak EMBER kell hozzá.

2012. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A mi szembeszomszédunkban is van egy kis idegesítõ vakarcs(igaz nem csivava hanem tacskó)nincs megnevelve,folyton ugat,ami a legidegesítõbb hogy a gazdálya sz#rik rá és folyton hagyja hogy ki menjen a nyitott ajtón(mert nyitva hagyják a kapu ajtót)és ilyenkor itt szaladgál szájkosár minden nélkül az utcába,és minden kutyát kikészít mert oda szalad a kapu elé es morog,ugat,meg persze minden járókelõt idegesít,bezzeg ha a mi kutyánk ugat vagy rá morog a dögre(mert nekünk nagytestû aranyos kutyánk van,a kis gyerekek nem félnek tõle de ettõl a dögtõl igen!)akkor a kisdög gazdálya elmondja mindennek a kutyánkat,meg hogy kössük meg,neveljük meg meg ilyenek.
2012. aug. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
én eddig úgy vettem észre, hogy akik nagytestű kutyát vállalnak, többé-kevésbé tisztában vannak azzal, hogy ha nincs megveleve, akkor óriási károkat is tud csinálni a kutya. nem sok neveletlen nagytestű kutyát láttam. kicsiből meg annál inkább, "mer az ugyse csinál semmit" alapon, meg "elvan a táskában". a kérdésemben is hangsúlyoztam, nem a kistestű kutyák ellen irányul (az én kutyám is 12 kg csak), hanem a divatgazdik ellen, akik hülyét csinálnak a fajtából.
2012. aug. 1. 14:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!