Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Három és fél hónapos Boxerem...

Három és fél hónapos Boxerem ma megkapta a kezem, mikor belenyúltam a tányérjába. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Megfogtam a grabancát, nagyon megráztam és lekiabáltam a fejét, aztán elzavartam a tányértól és elvettem az ételét. Pár perc múlva oda hívtam, leültettem és csak az engedélyemre láthatott neki az ételének, azt is úgy, hogy végig a tányérban volt a kezem. (8hetes kora óta úgy adom az ennivalót, hogy leültetem és csak a "Tiéd!" parancsra ehet. Nem tudom, most miért csinálta ezt az odakapást morgással vegyítve, de picike létére elég félelmetes volt. Lehet talán, hogy a cicánktól félti az ennivalóját? Mit tehetnék, hogy ne forduljon ilyen elő többet? Jó az, ha minden kajálásnál benne nyúlkálok a tányérjában, meg fogja szokni és megérti, hogy nem veszem el, hiszen mindig én adom az ennivalót..?? Nem szeretném, ha a fejemre nőne nagyobb korára.
2009. júl. 19. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Csodálkozom,hogy csodálkozol.Nem volt még kutyád korábban?

A legtöbb így reagál,idomítással gondolom elnyomható ez az ösztön.Te örülnél,ha evés közben a tányérodban matatnának? :)

Ugye nem.Csak mi emberek már kellően idomítva vagyunk.

2009. júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
15évig volt kutyám előtte, de vele sosem voltak ilyen gondok, sosem habzsolta az ételt sem, sokszor maradt még a tányérjában is. Ez a töpörtyű meg nagyon beles, imád enni és habzsol, egész másképp viselkedik. Tulajdonképp csak azon csodálkozom, hogy ilyen kicsi létére csinálja ezt, azon annyira talán nem, hogy védelmezi az ételt ösztönösen.
2009. júl. 19. 15:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszemm, hogy jó 5let az h a kezed mindíg a tányérjában van. Inkább erősítsd meg a falkavezéri szerepedet. Itt találsz jó 5leteket, érdemes beiktatni az alapdolgokat a napi rutinba. ***** érdemes elolvasni. 3 kutyám van mindegyik más fajta, habitus, természet, másféleképpen domináns, DE mind a 3-kajájába belenyúlhatok elvehetem, stb. Nem hiszem h a macskákra reagálna így mert a macskák nálunk sem falatozhatnak a kutyák táljából, mégis tökéletesen tudják, h az én kezem van-e ott vagy egy macska.

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha mindig leülteted, és a "tied" parancsra ehet, akkor UTÁNA minek nyúlkálsz a kajájában? Leül, nem eszik, amig nem engeded, többet ne akarjál tőle! HA ezeket megcsinálja neked, utána "nem ér" megint piszkálni az ételt. Nem minden kutya ugyanolyan habitusú, ő máshogy reagál, mint az előző kutyád, ezt tiszteletben kell tartanod, ha előtte teljesítette a parancsaidat.
2009. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, jogos... erre én is gondoltam,hogy nem korrekt piszkálni a kaját, ha egyszer màr odaadtam, mert ő gondolhatja ugy, hogy el akarom venni tőle és ösztönösen védi. Kisgyerekek vannak nálunk és biztos akarok lenni benne, hogy semmilyen körülmények közt nem lesz harapós a kutya. Természetesen viszem majd kutyaiskolába is, de addig sem akartam hagyni,hogy ő uralja a családot. Akkor nem jól csináltam? Más hagyná hogy a tökmag odakapjon? Tudom, hogy ösztön, de ennyi idősen még csak most tanulja a szocializációt és a falkát, nem lehet kialakult viselkedésformája... na mindegy, majd probalom máshogyan.
2009. júl. 19. 22:32
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem, nem jogos, amit az utolsó írt, hiszen a kutyának SOSEM, semmilyen körülmények között nem szabad megmorogni, megkapni a gazdáját! Jól tetted, hogy elvetted a kajáját, lehet hogy csak egy kis szárnypróbálgatás volt, hogy meddig mehet el, de lehet, hogy a kezdődő dominancia jele, mindenképpen kutyaiskolát ajánlanék. Pesti vagy?
2009. júl. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok. Igenis jogos, hogy ha odaadod, utána ne piszkáld az ételét. Ettől még nem lesz harapós, csak azt a 10 percet tartsd tiszteletben, és a gyerekek is. Én 7 éves korom óta rotikkal élek, sosem éreztem késztetést, hogy a kutya kajájában turkáljak. Anyámék elmagyarázták, hogy az a kutyáé, ne nyúlkáljak amíg eszik, mert azt nem szeretik. Kész. MEgértettem. Ezt a gyerekeknek is meg kell tanulni.

A kutyáddal nem lesz semmi baj, ha már most leül és nem eszik, amíg nem engeded, de szerintem többet tényleg ne várj tőle.

2009. júl. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem azt mondtam, hogy turkáljon mindenki a kutyája tányérjában. De még mindig fenntartom, hogy egy jól szocializált kutyának semmilyen körülmények közt nem szabad megmorogni bármelyik falkatagját. Kérdezz meg egy kutyaoktatót, ha nekem nem hiszel.
2009. júl. 26. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd, én sem azt mondtam, hogy minden sz.rért morogjon. De a kajájában akkor sem kell turkálni, főleg ha "szertartás" után kapja csak meg, tehát jogosan érzi, h az övé. Még csak 4 hónapos a kutya. Persze hogy próbálkozik.

Egyébként 20 éve élek kutyákkal, nem kell senkit megkérdeznem, mi a normális náluk.

A kutya ragadozó, akinek nem tetszik, tartson bárányt.

2009. júl. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem is van egy 4 hónaőos boxerem de az enyém sajnos még a kuytáktol sem védi a kajáját
2010. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!