Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtaválasztás mozgékonyság...

Fajtaválasztás mozgékonyság alapján?

Figyelt kérdés
Sokszor mondták, hogy lusta emberhez nem való nagyon aktív kutya. Viszont ez alapján, akkor kelpie-t vagy Afrikai oroszlánkutyát csak az válasszon, aki simán lefutja a maratont vagy teljesíti az ironman-t. Kicsit túlzásnak tartom ezt, ti mit gondoltok? Lehet valakinek szófogadó, aktív kutyája, attól hogy nem annyira sportos életet él?
2012. aug. 5. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Egy fél tonnás ember ne válasszon border colliet...én ennek látom értelmét, sportoló vagyok és a német juhászomat így sem egyszerű lefárasztani...
2012. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Volt már aktív kutyád? Szerintem nem. Nem kell maratont futni meg ironmant csinálni. Én sem tudom egyiket sem, sőt gyűlölöm a futáast, mégis aktív kutyáim vannak. Az a lusta ember akinek például a kutyasétáltatás abból áll, hogy sétál egy kört a panel körül. Van ilyen ismerősön. Én meg olyan vagyok, hogy egész nap rohangálok ha van miért, ha nincs akkor köröket sétálok az udvaron meg a házban, a vonatra is úgy várok, hogy fel és alá sétálok. Ez a különbség. A kutyáim képesek 30 fokban egész nap kergetőzni utána meg levezetésként délben kifekszenek a napra fekete szőrrel... Persze feltétlenül engedelmesek, mert olyan fajták, és képesek lennének mellettem feküdni napokig és egy kör sétával megelégedni. Csak boldogak nem lennének. Miért kell "üzletelgetni"? Ez olyan, mint hogy "jaj a yorkim, labradorom, vizslám ugye azért megvéd a gyilkostól?" Hát nem. Válasszon mindenki olyan kutyát amilyen illik hozzá, vagy változzon meg.
2012. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell feltétlenül a gazdinak maratonfutónak lennie, de ha a kutya napi 2óra intenzív mozgást igényel, azt meg kell neki adni. Ez történhet labdázással, vagy kutyás közösségben eljátszhat a többi kutyával, lehet fajtától függően súlyt húzatni, agilityzni, biciklizni... és ezeket lehet kombinálni egymással illete a 'sima' sétával.

Aki napi maximum egy órát áldozna a kutya sétáltatására, az olyan fajtát válasszon, aminek ez elég is, ne egy malinoist vagy border colliet. Aki meg futni akar a kutyával ne egy francia vagy angol bulldogot akarjon edzőtársnak.

2012. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Lehet hát. De:

- Az inaktív gazda és aktív kutya páros azért nem jó, mert a kutya az őrületbe fogja kergetni a gazdáját azzal, hogy energiával telve "pörög", mikor a gazda csak heverne a kanapén. Ezért kell oklosan választani, végiggondolni, hogy mivel bír el az ember és mivel nem.

- A fajta az egy dolog, megfelelő egyedet is kell tudni választani. Ha dolgozni akarsz a kutyával, válaszd ki a legaktívabbat, ha családi kutyának akarod, akkor a legnyugisabbat, és máris egy nagy lépést tettél afelé, hogy passzoljatok egymáshoz.

- A kutya fárasztásához a több órás futásnál sokkal hatékonyabb módszerek is vannak. Ha nem csak rohangál a kutya, hanem feladata van, koncentrál, tehát dolgozik az agya is, sokkal jobban lefárad 1-2 óra alatt, mint egy egész napos kiránduláson. A gazdának nem kell annyit mozognia, mint a kutyának, senkinek nem kell maratoni futónak lennie semmilyen kutyához, de azért nem lehet mindent a fotelből elintézni. Igenis fel kell kelni, rászánni az időt és az energiát arra a kutyára, és minél több a mozgásigénye a kutyának, annál többet vesz ez ki a gazdából is.

- Annyiban egyetértünk, hogy nem minden fajta való mindenkinek. Anyósom is mondta múltkor, hogy legközelebb vizslakeveréket hoz ki a menhelyről, mire emlékeztettem rá, hogy oké, de vizslával nincs "jaj, fáj a derekam, nem megyek sehova", tíz év múlva se, mert valamelyikük meg fog bolondulni, ha nem foglalkozik vele eleget.

2012. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mármint "annyiban egyetértek a kijelentéseddel" akart az lenni a végén, vagy valami ilyesmi :)
2012. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem kell lefutnod a maratont. de minden nap el kell vinned nagyobb sétára és labdázni se ártana minden nap akár...
2012. aug. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok és a labdázásnál azt értem, hogy eldobod(rúgod a labdát ő meg visszahozza és odaadja neked. nem tudom sajnos hogyan kell megtanítani mert az én kutyám tudta, mert határozott voltam eléggé szerintem...
2012. aug. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!