Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bobtail (Óangol juhászkutya)...

Bobtail (Óangol juhászkutya) vélemények róla? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszik ez a fajta és jobban megszeretném ismerni...Már olvasgattam Róla az interneten és könyvekben is, de az más mintha 'első kézből' hallanám egy gazditól :)

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen betegségekre hajlamos, milyen 'személyiségű'...Amit egy kutyusról érdemes tudni.:))

A válaszokat előre is köszönöm.

Személyes tapasztalat, élmény is nagyon érdekelne :)



2012. aug. 6. 12:59
 1/2 anonim válasza:
Anyukámnak volt bobtaile és ő imádta. Azt mondta, hogy nem egy ugrálós fajta, de mivel terelő kutya néha terelgetni próbálja az embereket is. Egyszer történt olyan, hogy rátámadt, de sikerült lerendezni és onnantól kezdve soha. Szerintem nagyon jó választás lehet, de bőrbetegségekre hajlamos.
2012. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A miénk most 9 hónapos. Borzasztóan ugrálós, egy kis energiabomba, egy valódi imádnivaló és eleven szőrcsomó. Mikor hazajövünk (én vagy anya) mindig "megfogja" a kezünket, és a kaputól az ajtóig vezet. (inkább vonszol, de azért aranyos)

A füle hajlamos begyulladni, hetente 2-3 alkalommal tisztítjuk parafinnal, vagy valami Fressnapf-ból beszerzett fültisztító folyadékkal, állatorvossal fülszőrt 2 havonta tépetünk.

A szőre alapos, rétegenkénti fésülést igényel, naponta minimum fél óra. Nagyon hosszú a körme, és mivel heves szeretet-megnyilvánulásai vannak, ez okoz néminemű kellemetlenséget.

A szeme közepesen tiszta, azért fésüléskor mindig van mit letakarítani a szemzugból.

Rengeteget eszik, és rág, az udvaron is képes szétpakolni.

Nagyon okos fajta, bár inkább a játékos tanulás volt célravezető a miénknél, lehet, hogy ez egyedfüggő.

Érdemes őt választani, nagyon családcentrikus kutya, játékos, imádnivaló, és puha. :)))

2012. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!