Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drotszőrű tacskom van és...

Drotszőrű tacskom van és szállnak a legyek a fülére. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
már sokat fürdettem, és olyankor csak 1-2 napig jo, és ujra 5-6 légy ül a fülén. télen nyáron kint van. hallottam már olyat h télen lefagy a fülük és a sebre szállnak a legyek. de nem láttam rajta sebet és nyáron kezdődött 1 honapja kb.
2012. aug. 7. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Ez a lefagy a fülük dolog hüyleség-


Vegyél rá vagy Neostomosant vagy Federol olajat.

2012. aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
[link] 5.pont
2012. aug. 7. 16:54
 3/11 Nórika99 ***** válasza:
Little Red ,igazad van hülyeség,hogy a kutyának lefagy a füle max,télen de öreg a kutyád,vagy megvan kötve???
2012. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Menedék nélül. Gondolom nem kinn van a pusztában. Láttam már nem egy, nem kettő télen halálra fagyott kutyát, egyik se volt gazdinál, hanem kint az utcán, ahol nincs menedék, nincs hol felemelgedni.
2012. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem nyáron gondoltam h lefagy :D , természetesen neki is van kibélelt házikoja, és nincs kikötve, de nagyon szeret turni és hemperegni a hoban.
2012. aug. 7. 17:08
 6/11 Nórika99 ***** válasza:
Nekünk egy 8 éves német juhász kutyánk van !Neki is ez a helyzet!!!Télen elmúlik,semmi baja a kutyádnak!!!
2012. aug. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A hóban hempergéstől még egy kutyának sem fagyott le a füle...
2012. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
vidd orvoshoz, lehet hogy be van gyulladva belül a füle.
2012. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez elég elterjedt probléma. Többféle dolgot érdemes kipróbálni (nálunk a hatodik vált be...).

Ötletek:

Federol

Aluminiumspray

Insecticide2000

Neogranormon.

Nálunk egy jó darabig jó volt az aluminiumspray, aztán egyszercsak nem állította meg a legyeket. Az insecticide sok helyen bejön, végülis a neogranormon lett a megoldás.

A lefagyás marhaság.

Ezek a mocsok kis istállólegyek csípik sebesre, nem is kicsit. Az is elég, ha a környezetedben mondjuk 10 km-es körzetben van állat, már megtalálják.

2012. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én most az egyik fórumon olvastam, hogy valaki már rengeteg mindent kipróbált, de nem használt semmi. Bemásolom a kommentjét, hátha másnak is használ.


"Szaunában használatos "citrom olaj", ezzel bekenve a kutyák fülét napokig békén hagyják,ráadásul nem is mérgező, tehát ha lenyalja valamelyik más kutya akkor sincs baj. "

2012. aug. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!