Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez a táp jó, vagy...

Szerintetek ez a táp jó, vagy sem?

Figyelt kérdés

Az alábbi táppal szeretném etetni amstaff 3 éves kan kutyámat, vélemények, javaslatok?


A táp: [link]



2012. aug. 7. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Jó, de ennél olcsóbban már jobbat is kapsz pl.: Taste of the wild
2012. aug. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Összetétel:

Gabona; hús(37%); állati és növényi eredetű melléktermékek; hal és hal eredetű melléktermékek; tojás és fehérjetermékek; ásványi anyagok; olajok; zsírok és sörélesztő.

Én ennyiért inkább mást vennék, Nekem nem túl szimpatikus, egyrészt gabona az első összetevő, másrészt a harmadikként melléktermékek vannak megemlítve, ami nem sok jót jelent.

Innen a cibau active/ active plus/ top farmina tápot ajánlanám helyette árban olcsóbb, vagy ugyanott van, dehidratált(!) hús van minden esetben az első helyen az összetevők közt és nem tartalmaz se állati se növényi mellékterméket.

[link]

Saját tapasztalat alapján meg csak pozitívan tudok róla nyilatkozni (a top farminával etetünk már egy ideje).


Kedves első, kérek írd meg hogy 20kg-os TOTW tápot hol lehet ennél olcsóbban beszerezni, mert szívesen váltanék ha ilyen árban mozogna. De jelenleg tudtommal a zoofast.hu-n a legolcsóbb, ahol a 13,6kg-os kiszerelés van 13-14e Ft közt.

2012. aug. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ennek a leírása így kezdődik, biztos hogy egyről beszélünk?

Beltartalom: Nyers fehérje: 30%, nyers zsír: 20%, nedvességtartalom: 10%, nyers rost: 3%,

nyers hamu: 7,5%, kálcium: 1,8mg/kg, foszfor: 1,4mg/kg

Összetevők: csirkehús & halhús (37%), rizs, kukorica,csirke zsír, csirke liszt, lazac olaj, cukorrépapép,

teljes szárított tojás, sörélesztő, lecitin, lenmag, szentjánoskenyér, inulin, vitaminok,

hozzáadott C-vitamin, ásványi anyag és nyomelemek, omega -3-6-9

Anyagcseréből származó energiatartalom: 4198 (kcal/kg)

2012. aug. 8. 09:07
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Én itt néztem az összetételt:

[link]

de itt is ugyan ez van:

[link]

Mindenesetre az általad beírt összetétel már szimpatikusabb, legalább melléktermék mentes. Ami még mindig nem tetszik az a hús tartalma, 37% friss hús, ennek 80%-a víz amit a feldolgozás során ugye elveszt, tehát olyan 10%körüli a dehidratált hús tartalma.

Persze ha ez a táp szimpatikus neked, akkor próbáld ki, ha nem jön be akkor max kipróbálsz egy másikat...

Még a kennel's favourite tápokat is érdemes lenne esetleg megnézned, ez az árkategória, ugyanígy 20kg-os tenyésztői kiszerelés és szintén 30%< dehidratált hústartalommal rendelkezik.

2012. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a brit caret ajánlanám, azok jó tápok!
2012. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a tanácsokat úgyis azért tettem fel a kérdést hogy mások mit csinálnának :)
2012. aug. 8. 12:04
 7/8 A kérdező kommentje:

És mondjuk akkor ez?:)

[link]

2012. aug. 8. 12:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kevesebb van a Taste-ben, de abból jóval kevesebb kel én 12 ezerért veszem a 13,3 kg-t

2012. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!