Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát milyen gyakran lehet...

A kutyát milyen gyakran lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
2-3 havonta jó minőségű, alaposan felhigitott kutyasamponnal
2012. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
tiszta vizzel akár naponta is. egyébként havonta,kéthavonta
2012. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
a kutyát akkor kell fürdetni ha retkes. Pl. ha belehempereg valami mocsokba. Amugy szépen átkefélni, átfésülni minden nap.
2012. aug. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amilyen ritkán csak lehet. Ha nem éri extra szennyeződés akkor évente 1-2szer is bőven elég.
2012. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Dermilen samponnal gyakran - akár hetente, naponta - is. Hypoallergén ápoló sampon zsírvisszapótló hatással

Célállat: Kutya, macska, ló.

Javallat:

A bőr és szőrzet tisztítására, más samponok használata után a lemosott faggyú réteg védő hatásának helyettesítésére. Gyakori használatra. Allergiás állatoknak a bőrérzékenység csökkentésére.


Mi kb. 3 hetente fürdetjük ezzel és gyönyörű a szőre.

2012. aug. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 geobarbi ***** válasza:
100%

Biztos nem rossz ez a Dermilen, de szeretem, mikor hipoallergénnek írják, de azért az összetevők között ott a fragrance, ami teljesen felesleges összetevő...


Egyébként én a kutyámat 3 havonta fürdetem csak, pedig benti kutyus, kivételt képez amikor nagyon koszos, meg belehempereg valamibe. Ha elmegyünk vidékre akkor naponta többször kap egy kis slagot :D

2012. aug. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Az én mudim csak tavasszal van fürdetve, különben hetente átkefélem a szőrét egy szuper kutyakefével.

A kozmetikus épp ezen az éven mondta tavasszal, hogy milyen jól teszem, hogy csak egyszer fürdettetem meg vele a kutyát, mert többször nem tenne neki jót! Pedig a kozmetikusnak megérné a dolog. :)


Amúgy gyönyörű, tiszta, fényes a szőre, elég neki a kefélés.

2012. aug. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

persze ezt úgy gondolom, hogy vedléskor jó alaposan ki van fürdetve, kikefélve, utána miért is kellene fürdetni? Nyár végén már nő a téli szőr, ami következő tavasszal megint kap egy jó kis szakszerű ápolást, eltávolítást :)


Persze, a benti kutyák több tisztítást igényelnek, de hallottam én a kozmetikustól történeteket, hogy egyes gazdik ha tehetnék, naponta fürdenék őket...szegény kutyák...

2012. aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk rövid szőrű, kis tesű benti kutya. Azért fürdetjük Dermilennel kb. 3 hetente, mert naponta járunk a Városligetbe, ahol egyrészt nagyon nagy por van, (ebbe szeret belehemperegni) másrészt jó sok undorító dolog (pl. emberi szar, amit nem mindig lehet kikerülni sajnos) Kefélem is a szőrét kb. hetente kétszer háromszor, de fürdéskor iszonyú sok retek jön le róla. Szóval, akinek ilyen okok miatt jó megfürdetnie a kutyáját gyakran, annak tényleg tudom ajánlani a Dermilent. Ő egyébként szeret fürdeni, főleg nyáron, mert a meleget nehezen bírja. (bulldog) Amúgy úgy hallottam, hogy tényleg vannak kutyafajták, akiknek nem jó a szőrét túl sokat macerálni, mert öntisztulóak és a sok fürdetéstől, túl sok keféléstől csak csúnyább lesz. Talán a mudi is ilyen?
2012. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia előző!


A mudit azért nem ajánlott fésülni gyakran, mert kimegy a göndörség a bundájából. Romlik a minősége a szőrének. De én egy héten egyszer azért alaposan átkefélem. Amúgy öntisztuló a szőre.

Fürdetni meg felesleges, azért, amit már korábban leírtam. Amúgy ő nem is lesz annyira koszos, hogy meg kelljen fürdetni, mert ráz egyet magán, és már tiszta is :).


"A mudik szõrápolása gyerekjáték, elég hetente egyszer a szõrzetet teljes hosszában alaposan kikefélni. Mivel maga a szõrzet eleve erõsen öntisztító, sokszor az egész napos sárban tapicskálás és dagonyázás után a teljes száradás befejeztével a kutya tökéletesen tiszta! Kifejezetten mókás, amikor a száradó félben levõ mudi 1-1 erõs bundarázására kisebb porfelhõ keletkezik."


forrás: [link]

2012. aug. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!