Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon megviseli a kutyát a...

Nagyon megviseli a kutyát a szülés?

Figyelt kérdés
A családom nagyon szeretné,ha lennének kölyök kutyái a kutyámnak,(főleg a bátyám és a barátnője,mert csak akkor engednek neki kutyust,ha az az én kutyámtól vannak),de én attól félek,hogy nagyon megviselné őt a vemhesség és a kiskutyák felnevelése. Sok mindenkitől hallottam,hogy nem viselte jól a kutyája,az unokabátyámék kutyája majdnem elpusztult... Nekem egy 4 éves vizslám van,szerintetek megviselné? Nagyon féltem őt.
2012. aug. 16. 20:12
1 2
 1/16 A.Romanov ***** válasza:
28%
A természet rendje, hogy a kutyák ahogy más állatok is szülnek. Ha túl fiatal vagy túl öreg megviselheti, valamint mindig lehetnek rendellenességek, de már százezer ha nem millió évek óta szülnek a kutyák.
2012. aug. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Egy vizsla átlag 9 kölyköt ellik.Mit csinálnál a többivel?Biztos nem akarnak kutyáért pénzt adni.Mond meg tesódnak,keressenek a barátnőjének ingyen elvihető vizslát,tele a net a menhelyek fajtamentők akár kölyök vizslákkal.Én még nem találkoztam rossz természetű vizslával,úgyhogy az sem lehet kifogás.Igen megviseli a szukát az ellés,és a földig érő emlői is sok esetben megmaradnak,kimegy a formájából teljesen.
2012. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hm?? :)

[link]

2012. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Igen megviseli. Egy kutya életéből 3-4 évet vesz el az ellés. Ráadásul a kölyköket csak chippeztetve adhatod tovább, ami nem kevés pénz. A többivel mit csináltok? Erre is gondolni kell ám. rengeteg kutya van gazdátlanul, ne szaporítsd tovább ezeknek a számát. :)
2012. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos tengernyi gazdátlan vizsla van, nagyon nehéz lesz nekik gazdát találni.

Én lebeszélnélek róla. Tudnék hozni sok negatív példát az ellés kapcsán, de nem akarlak riogatni. Majd a józan eszedre hallgatsz ;)

2012. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az embereket is megviseli pedig csak egy gyereket szül (általában)
2012. aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy a fedeztetés nincs ingyen (gondolom nem a szomszéd tacsival akarod befedeztetni). Tenyésszemle és csípőszűrés nélkül nagyon felelőtlen lennél, ha lehoznál egy almot. Aztán a vemhes és a szoptató szukának különleges igényei vannak - ahhoz, hogy a szülés kevésbé viselje meg, gondosan adagolt ételre, akár plusz étrendkiegészítőkre is szüksége lesz, de még ha megkap mindent, akkor is igen, nagyon megviseli a szukát nem csak a szülés, hanem a szoptatás is - a szoptatós szukáknak, még ha a tenyésztő mindenféle prémium cuccot ad is neki, általában eléggé kihullik a szőre, ami visszanő, de ezen is látszik, hogy igen, megviseli. A szukát megfelelő időben oltani és féregteleníteni is kell. A kölyköket chipeztetni, féregteleníteni, oltatni kell. Ha a szuka elpusztul (mert olyan is lehet, pl megreked a magzat vagy valami), akkor a piciket valahogy fel kell nevelni, ami nem kis erőfeszítést igényel. A kölyköknek pedig helyet kell találni. S még megannyi teendő van. A szukát nagyon megviseli egy alom, de a gazdának is anyagi terhekkel jár. Csak azért írtam le ezeket, hogy tisztában légy velük, mielőtt elhamarkodott módon bele mennél ebbe csak azért, mert a bátyád barátnőjének tőled kell kutya... máshol is lehet találni szép, egészséges, akár még ingyenes kiskutyákat is.
2012. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy szerintem a kutyád idős már egy első alomhoz - az első alom fogantatására az ideális idő a 3. vagy 4. tüzelés. Ha ennél sokkal később lesz az első alom, akkor a szukánál több komplikáció is felléphet.
2012. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

csak a törzskönyvezett , tenyészszemlés, szűrt tenyészszukáknak nem fáj az ellés, azok nem szenvednek, nem viseli meg őket. csak a papir nélküli, illetve keverék kutyákat. ne vicceljetek már.

Talán azt kéne irni, hogy papir nélküli szűretlen kutyáktól nem etikus almot lehozni. mert sok kiskutya kerül igy a menhelyekre, és nem garantált az egészségük sem.

2012. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokat segít! :)
2012. aug. 16. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!