Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akarok venni egy németjuhász...

Akarok venni egy németjuhász kutyát. Mennyi hely kell neki? Van egy udvarunk ott ellehetne mert már volt kiskoromba egy olyan kutyánk. És olvastam h. megfelelő futtatás melllett lakásban is tartható. Ez elegendő neki?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
A futtatás azt jelenti, hogy elviszed és futsz, túrázol vele. A kertben, udvaron nem fog önmagától semmit csinálni egy kutya sem, ha nem foglalkozol vele. A futtatás arra van, hogy lefáraszd. Attól, hogy napjában kétszer körbemegy egy udvaron hogy lehugyozza az összes tuját nem fog lefáradni. Szóval az udvar jó dolog, mert van területe a kutyának, de ezt nem mozgásra fogja használni a ktuya.
2012. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom én is lefárasztanám nem vagyok kegyetlen ne feltételezd azt amúgy meg volt már kutyám. Tudom hogy kell velük bánni
2012. aug. 17. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze elég neki, ha minden nap 2x 1 órára elviszed sétálni, futkoshat szabadon, és tanítod őt.
2012. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem elég! A német juhászkutya munkakutya, olyan, mint a fajtagazda ország lakói: kockafejű munkamániás. Ha nem foglalod le az AGYÁT, akkor soha nem lesz jó társad. Szigorúan kutyaiskolás kutya! Nem véletlenül van a tenyésztése munkavizsgához kötve...
2012. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a kutyát nem akarni kell hanem szeretni... amúgy válassz valami másikat szerintem...
2012. aug. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert? A szülieim beleegyeztek és majd veszünk tavasszal. Amúgy volt már németjuhászunk még se lett semmi baja. És igen képzeld imádom az állatokat így szeretni fogom. Nem kéne goromba üziket írni és ezt most nem neked mondom hanem azoknak akik így üzentek.
2012. aug. 25. 13:54
 7/7 anonim ***** válasza:

4-esnél a pont! a németjuci alapvetően munkakutya, ez mellett nagyon szuper családi kutya is, mert alapesetben jól beilleszkedik a családi hierarchiába, védi a gyerekeket, stb.

DE(!) iszonyat foglalkozást igényel(ne)! Nekem volt, amíg kicsi volt és egyedül volt szétszedett mindent, hiába volt nagy udvar. Kirángatta a frissen leültetett tujákat(!), a kerti lámpákat, felszedte a fa gyepszegélyt, minden elérhető cipőm bal(!) felét, szétrágta az elektromos kapu vezetékeit, az automata öntöző fejeit, amikor működtek, sorolhatnám.

Akkor javult a helyzet, amikor szereztem mellé egy kistestűt, amivel egész nap rohangáltak, de ez a fajta kutya nem macska, hogy megveszed aztán elvan magával.

Bár a kerdesed mar 11 eves, lehet h azota mar el is pusztult szegeny, alljon itt peldakent a jovo nemzedekenek irasom :D

2023. szept. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!