Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Második vagy harmadik oltás...

Második vagy harmadik oltás után lehet levinni a kutyát?

Figyelt kérdés

Eddigi oltásai

először - kombinált oltás

másodjára - parvó elleni oltás

harmadjára - kapna két hét múlva egy kombináltat.

Orvos szerint harmadik oltása után mehet ki. Itt olvastam olyat is hogy második után ki lehet vinni.

Tacskó (talán németjuhász) keverék 4 hete van nálam.


2012. aug. 19. 14:51
1 2
 1/13 Serenity-cica ***** válasza:
en ugy tudom, hogy amikor mind megvan. addig meg pelenka.
2012. aug. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Túlparázzák ezt az oltás dolgot az emberek. Persze, van kockázata, ha korábban viszed le, de nem olyan vészesen nagy. Ismerősöm 8 hetes kutyával (2 oltással) már nyaralni ment más kutyák közé, én 8 hetes kora óta sétáltatom, 9 hetesen már a Tiszában úszott... Ha nem egy fertőzött, lepra helyről jött a kutya, és a környékeden sincs járvány, akkor nem valószínű, hogy baj lenne. Persze az esély megvan arra is.
2012. aug. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom honnan jött a kutya mert a kuka alatt találták egy szem testvérével együtt a szemük akkor nyilt ki. Hozzám 4 hetes kora körül jött.
2012. aug. 20. 08:30
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor jobb, ha megvárod az oltási sorozat végét. Más lenne a helyzet, ha az anyja mellett nőtt volna fel.
2012. aug. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Miért az miben jobb?
2012. aug. 20. 10:42
 6/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk abban, hogy az anyatejjel megkapott minden szűkséges tápanyagot, ami az egészséges fejlődéséhez kell, kapott vele ellenanyagokat a betegségek ellen megkapta 6 hetesen az első oltást ami az elválasztáskor aktiválódó immunrendszerét azonnal megdolgoztatta és remélhetőleg ideális körülmények között nőtt fel. Szóval egy talált kutyánál én kicsit óvatosabb lennék. A tenyésztőtől származó kutyámat már én is a második oltás után 5 nappal sétálni vittem, de így nem tenném.
2012. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De ha az anya is az utcán élt, akkor még is milyen tápanyagot meg védettséget ad? Szerintem annak a kutyának maximum veszettség elleni oltása lehetett.
2012. aug. 20. 12:42
 8/13 anonim ***** válasza:
Erről beszélek, hogy ne kockáztass, inkább várd meg a harmadik oltást!
2012. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De nem érted? Ha egy olyan kölyköt talál ismerősöm ami már mondjuk 6-8 hetes, az mivel jobb? Nem hinném, hogy a szuka anyja kapott volna szakszerű ellátást, oltást a vemhessége elején. Nem?
2012. aug. 20. 23:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Ááááá!!! Te nem érted! Talált kutyának adjátok be a teljes oltási sorozatot és csak utána vigyétek bárhová is! Persze ha kockáztatni akarsz, nekem mindegy.
2012. aug. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!