Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud mondani jó skótjuhá...

Valaki tud mondani jó skótjuhász kutya kennelt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Skótjuhászkutya kennelt keresek Magyarországon, viszont sajnos nincs még tapasztalatom a skótjuhász kennelekkel kapcsolatban. Légyszi, írjatok jó kenneleket, és ha lehet, valami véleményt is.

Előre is köszönöm.



2012. aug. 23. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a Killinworth (régen Marrow), Most Majestic és Rineweld a 3 kedvenc kennelem, ezek közül valamelyikből vennék kölyköt.
2012. aug. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Az nagyban függ attól,milyen típusú,vonalú kutyát szeretnél.Nekem rengeteg mai collie nem tetszik,olyan kicsik,hogy már-már sheltie-nek nézni őket,a pofájuk rövidebb jóval,a szemük nagyon kicsi-én a régi típusú skótikat,az igazi,,Lassie"-ket csodálom igazán.A mai collie-k nagy része,pedigré ide vagy oda,nem valami szép-számomra,még mielőtt bárki magára venné.Nézz utána,melyek tetszenek jobban,ahány kennel annyi féle.Ha a régi,,Lassie"-k jönnek be inkább,talán a Nyitramenti,Kőakói kennelt tudom ajánlani.Az új típusúak után nem nézelődtem sokat.
2012. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
,,Elkeserítő",de az én idős collie-m,akit alig egy éve fogadtunk örökbe,törzskönyv nélkül(magyarán szaporítós)képviseli azt a felépítést és fejformát,amire gyermekkorom óta vágytam...Ha gondolod,mutathatok róla képet,ő még a régi vágású skóti.
2012. aug. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2012. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a Nyitramenti kennelből van egy 9 hónapos kanom. Ő az első Colliem, mielőtt megvettem, énis minden kennel honlapján jártam, néhány kiállításra is eljutottam. Végül a Nyitramenti mellett döntöttem, mert egy olyan almot hozott le a tenyésztő, ami számomra tökéletes volt, külső-belső tulajdonságokban egyaránt.

A Double-Scotch kennelt is nézegettem előtte, ők is nagyon szimpatikusak voltak, de a tenyésztő én úgy látom, mostmár inkább Bearded colliekat tenyészt, abban nagyon eredményes.

A harmadik számú kennel, ami szintén nagyon tetszett, a Havenly Happines kennel, ott utoljára 2010-ben volt alom, és sajnos még most sem frissítik az oldalt, de a legutóbbi kiállításon találkoztam egy, a 2010es alomból származó szukával és gazdijával és a kutya idegrendszerileg és küllemileg is csillagos 5ös!

A Campobellói kennel is nagyon tetszett, később a tenyésztővel is találkoztam és szimpatikus volt, azonban az oldalát ő sem nagyon fejlesztette, így nem tudtam, mikor vannak nála kölykök, milyen párosításból.

Fontos, hogy milyen típust akarsz, akiket én felsoroltam, mind 100%-ban show vonal tenyésztők. Nem tudom, hogy számodra a szín fontos-e, hogy akarsz e kiállítani, ezek mind fontos szempontok.

Az én kanom, Cody a magasabb, elegánsabb, kevésbé szőrös típus, ráadásul most vedlik, de azért ne hidd, hogy nincs szőre..:D

Ha van kedved, szívesen segítek bármiben :)

2012. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jaaaj és bocsánat, a Rineweld kennelt elfelejtettem említeni, számomra még azzal a kennel is tökéletes lett volna, azonban a családomnak egy feltétele volt: a kutya színe legyen gold-sable. Így azt a kennelt is ki kellett lőnöm, de ha blue-merle kutyát akarnék akkor egyértelműen a Rineweldből vennék.

Ha meg Tri akkor megint csak a Nyitramenti, mert ott láttam meg álmaim Tri kanját, Nyitramenti Eusebiot..Fantasztikus kutya!

Jah, és még egy történet: manapság egyre több coliestól hallom, hogy a kutyája ( kanok ) agreszív, nem tudja kutyafuttatóba se bevinni. Nálam a Nyitramenti kennel ebből is "levizsgázott", ott 3 kan egy helyen él, egymás mellet, sok szukával egy légtérben és soha semmi probléma! Léna és János két nagyon megbízható és kedves ember, Léna majd 20 éve tenyészt és nemzetközi szinten is egy elismert tenyésztő! ha bármi problémánk van, hozzá bármikor fordulhatunk, nagyon segítőkész, törődik a kiskutyák sorsával, én így érzem,látom és gondolom!

Természetesen, mivel tőlük van kut

2012. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy elfogult gazdi véleményét láthattuk. :D

Bocs Előző, nem megbántani akartalak, örülök, hogy ilyen véleménnyel vagy a kutyád tenyésztőjéről és valljuk be, hogy sable-ben tényleg Ők a legjobbak. Én is Nyitramenti vonalú kutyát vennék, ha ilyen színűt szeretnék. (Most vannak ilyen kiskutyák a Benedister kennelben.)

Amennyiben tri, vagy merle kutyát keresnék, akkor a Rineweld kennelből venném, vagy Rineweld vonalú kutyától keresnék kölyköt.

A legtöbb kennelben szépek a kutyák, viszont borzasztóan zavar, hogy a legtöbb kutya még csak el sem éri az alsó mérethatárt.

2012. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ, kivéve azt, ami a collie.lap.hu volt, mert annyit én is meg tudtam volna tenni, hogy rámegyek az oldalra, és akkor végignézem a honlapokat anélkül, hogy hallottam volna róla bármilyen véleményt. Az az igazság, hogy egy hobby kutyát keresek, mindegy a szín meg az, hogy show kutyának alkalmas-e, amíg a kutya nem egy ideggyenge taníthatatlan kis szerencsétlen jószág.
2012. aug. 23. 16:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bevallom egy kicsit tényleg elfogult vagyok a tenyésztőnkkel szemben, dehát szerintem ezzel mindenki így van, hiszen nem véletlenül választotta azt a bizonyos kennelt. :) Azért szerintem a két válaszommal tudtam segíteni, mert nem csak a Nyitramentiről írtam, teljesen egyetértek a hozzászólóval: Sable- Nyitramenti; Blue-merle: Rineweld; Tri: Rineweld és szerintem a Nyitramentiben található tri kan is egy nagyon jó "minőségű" kan. :))
2012. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Oké, Párduc sem rossz. Megbeszéltük. :)
2012. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!