Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nem veszélyes a kutyára?

Ez nem veszélyes a kutyára?

Figyelt kérdés
Labradort szeretnék, kis 26 négyzetméteres helye lenne, de sokat foglalkoznék vele, nem messze tőlünk van egy nagy mező, póráz nélkül ellehetne ott engedni? És még egy: Mennyit szokott ásni egy labrador? Az nem zavarná, hogy betonos, és köves része lenne?
2012. aug. 23. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

A labrador elég nagy mozgásigényű kutya.

A mezőn eleinte póráz nélkül nem szabad elengedni, előtte sokszor arra kell sétálni vele (pórázon),hogy megismerje a területet és téged is. Amikor már nagyon ragaszkodik hozzád, kb 2-3 éves korára, csak akkor merd elengedni!

Ami köves-betonos részt illeti,a labradorok mint a tacskók szeretnek ásni.de erre a mezőn lenne lehetősége ha gyakran kiviszed. Viszont a 26m2-es helyét inkább úgy próbáld elkeríteni,hogy ne csak beton legyen!

2012. aug. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amstaffom van ekkora helyen. Én naponta 6szor viszem ki, ebből 2 nagy séta, minimum 1 óra. A lakásban töltött időt nagy részét átalussza. Ő is nagy mozgásigényű kutya, de nem zavarja, hogy kicsi a lakás. Maximum téged tud majd zavarni, hogy a kutya nagy :)El lehet engedni póráz nélkül csak tudd is majd visszahívni :) Szokták mondani, hogy a kutyák számára nincs kis lakás, csak kevés mozgás.
2012. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
ja,és ha labradort szeretnél,ajánlom figyelmedbe a Marley meg én c. filmet vagy könyvet! :)
2012. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne engedhetné el a mezőn??? Ha egy labrador 2-3 éves koráig csak pórázon sétálhat, akkor meg fog őrülni. Tanitani kell a behivást és nyugodtan elengedni a mezőn, sőt, pont ott a jó gyakorolni, ahányszor odafut jutalomfalat, simogatás, dicséret,aztán rohanjon.


Ha rendesen sétáltatod panelben is elvan a labrador, de mozgasd lelkiismeretesen! Jó lenne, ha nem csak betonos helye lenne, az nagyon felforrósodik nyáron és a szőrét is kidörzsölheti ha csak azon tud feküdni.

2012. aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A mező az óriási, A betonos részről meg, azt megcsinálom füves résznek. Nem elkerítve lenne, akkora az előkert. A behívás tanítása, hogy zajlik?
2012. aug. 23. 12:58
 6/14 A kérdező kommentje:
A Marley meg én c. filmet már 2-szer is láttam:)
2012. aug. 23. 12:59
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem labim van. hatalmas udvarunkon csak fekszik szinte. :) ő az a tipus akit ha nem mozgatnak fel se kel :D hiába van füves rész, általában a betonon fekszik. ásni egyáltalán nem ásott még. (5 és fél éves) ha sokat viszed sétálni, foglalkozol vele, akkor nem lesz probléma :)
2012. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
7 es vagyok. szerintem meg pont amíg kölyök, addig kell elengedni, mert nem akar elveszíteni téged, és menni fog utánad :)
2012. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondod, h kiskorában engedjem el?
2012. aug. 23. 13:22
 10/14 anonim ***** válasza:
azt. ha meg vannak az oltások, megszokott titeket, az új otthonát, akkor el lehet engedni. ha belegondolsz, a kölykök mindig követik az anyjukat. :) és mivel most te leszel az anya, téged fog követni. persze ez nem lesz mindig így, ugyan úgy meg kell tanítanod a behívást.
2012. aug. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!