Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg haragudnak a mini...

Tényleg haragudnak a mini border collisokra?

Figyelt kérdés

Aki nem hallott róla: Mini bordert azért kezdték el tenyészteni, hogy a midi agilityben is szerepelhessen border.

Viszont azt hallottam, hogy ezeket a kisebb border kutyukat nem szívesen látják :S igaz ez?


2012. aug. 23. 21:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

ez fontos? :D

Magyarországon létezik olyan, hogy midi agility? És van egyáltalán Mo-n mini border? És Te elhiszed, hogy vannak emberek, akik ezen mérgelődnek? :D

2012. aug. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

nincs olyan, hogy mini border.

az van, hogy elkezdtek úgy szelektálni tenyésztésre, hogy egyre kisebb egyedek lesznek, ami miatt indulhatnak midiben, ahol valszeg simán nyernek egy borderrel. tényleg nem látják őket szívesen, mert egyrészt nem tesz jót a fajtának, másrészt a borderek eleve "uralják" a maxikategóriát, szinte kizárólag borderek nyernek, és úgy tűnik, midiben is ez lesz. így meg kb senkinek sincs esélye nyerni.

amúgy a bordereket egyébként is sokan utálják, nem csak e miatt...

2012. aug. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Még mi miatt?
2012. aug. 23. 22:28
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyás sportban a kezdetekben jó indulást olyan szépen elrontják az olyan emberek, akik csak a győzelemre hajtanak, mindegy, milyen áron.
2012. aug. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a "bordereket sokan utálják" dolgot. Ha valaki szereti a kutyákat, akkor annak tök mindegy, hogy utcai keverékről van szó, vagy esetleg golden retriever, vagy border a fajtája, nem? Most vagy szeretem a kutyákat, vagy nem...

Ezt nem kötözködésképp írtam, tényleg érdekel.

2012. aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok és bordertulaj.

tapasztalat. van akik nem szeretik őket, mert túl aktívak, túl "agyasak" (hidd el, tud ez átok lenni, amikor érzed magadon, hogy : "bakker, a kutyám okosabb, mint én..." :D

most mondanám, hogy de, aki kutyás, minden kutyát szeret, de nem igaz, én sem szeretek minden kutyát, főleg a neveleten dögöket... de fajták közül sem tetszik pár, ettől függetlenül nem feltétlenül utálom.

tény, hogy van akinek a hideg futkos a hátán a borderektől, van aki meg teljesen beléjük van habarodva. engem nem zavar, ha valaki nem szereti a bordereket, sőt, jobb is lenne ha nem lenne divatkutya.

2012. aug. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan divat, mint a mini yorkie. A bordernek, mint minden más fajtának van egy standardje, ami leírja, hogy néz ki a border. Általában nem pártolom a küllemtenyésztést, abszolút munkakutya-párti vagyok, de azért túlzásokba nem kéne esni. Ennyi erővel kezdjünk el tenyészteni vadászbordert meg óriás bordert, hogy amikor a pásztor tereli a juhait, a farkas megijedjen a bordertől és ne kelljen őrkutyát venni, meg rózsaszín bordert, mert az cuki.... Találtam egy videót egy mini borderről, azt írják, hogy 25 font a súlya, ami kb. 11 kg. Egy mudi súlya ez. Ez már nem border, hanem valami más. Arról nem is beszélve, hogy a midi és a mini az a kategória, ahol az is sikereket érhet el, aki nem akar border colliet. Amúgy meg miért jó, ha midiben is szerepel border? Akinek bordere van, nem teljesen mindegy neki, melyikbe nevezi a kutyáját?
2012. aug. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert borderrel valószínűbb nyerni egy midi mezőnyben, mint egy 100. borderrel a maximezőnyben. A maxik között nagyon durván jónak kell lennie annak a bordernek aki nyer, midiben meg elég csak nagyon jónak lenned.

Egyébiránt az én borderem kb 50 centi (tehát erőteljesen maxi) és 13,5 kiló. Hm van ilyen, de ő munkavonalból is való.


És egyébként válaszolva a kérésre, igen, nem szeretik őket. Voltam már olyan VB-n ahol kb kifütyülték az angolokat mert a midi csapatuk 3 borderből állt...

2012. aug. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"bordereket sokan utálják" Én pl felvállalom. NEM magát a kutyát utálom, hanem az EMBERT, és ezt az egész atmoszférát. Ha bordered van, vagy pedig nem versenyzel akkor persze nem érzed. Van ez felsőbbrendű érzés, persze ki nem mondják. Hogy az ő kutyájuk jobb, többek között mert egy buta teszben, ahol sok kutyát egyáltalán nem is vizsgáltak, ők jöttek ki elsőnek. Érezni, hogy másokat nem látnak teljes szívvel köreikben. Persze ez nem csak a borderrel van, találkoztam már ilyennel német juhászoknál is. Ott is ugyanez a téma, mert a német juhász az a Rex, meg milyen okos. Volt olyan aki egyszerűen közölte velem, hogy akármilyen buta kutyája van, eredendően jobb az enyémnél, mert német juhász. Tisztelet a kivételnek. A másik a border viselkedése. Nem tehetek róla, nem jön be. Ez van, ÍZLÉSEK ÉS POFONOK. Számomra olyan mintha egy gép lenne, akinek mindegy kivel csak csináljon valamit, ráadásul van amikor a saját épségét veszélyezető mértékben hiperaktív. Nem szeretem a tipikus lapító testtartását. Mindenki ilyen kutyát vesz aki nyerni akar, mert lássuk be, valamilyen szinten sokkal könnyebb vele. Rossz érzés nézni amikor valaki belekóstol a sportokba, és rögtön lecseréli a kedvenc fajtáját borderre. Ez nekem olyan érzés, mintha elárulná. Azt tartom helyesnek, hogy a kutya a fontos, és belőle kell kihozni a legjobbat, nem pedig a sporthoz választani, nekem ez olyan rideg. Az is idegesítő, hogy a border népszerűségének egy nagy része nem is a fajta érdeme szerintem.

Amúgy kérdező, a border eleve nagyon változatos méretekben fordul elő! Én nem tudtam róla, hogy mostmár "minibordert" tenyésztenek, de valóban nem lenne szép dolog. Másoknak is hagyni kéne esélyt, azért mert nem futnak olyan gyorsan pályán nem jelenti azt hogy nincsenek olyan tehetségesek. Sőt az is lehet, hogy valójában sokkal gyorsabbak tudnának lenni, csak ugye nehezebb erre rávenni őket.

2012. aug. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
00:22 de ilyen alapon majd feltöltődik a midi kategória is borderekkel, ugyanolyna nehéz lesz nyerni, és akkor mit tesznek?
2012. aug. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!