Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez a reklámhoz?

Mit szóltok ehhez a reklámhoz?

Figyelt kérdés

A jófogás.hu legújabb reklámjára gondolok. Az egyiknek az elején skót juhász kölykök láthatók, és ki van írva : "A család új kedvence: 25 000 Ft" Huszonötezer?! O.o És a végén pedig: "Feleslegessé vált dolgait adja el a jófogás.hu-n..." mialatt a kutyakölykök láthatók...xD Ez kicsit sem a szaporítókat támogatja, és egyáltalán nem róluk szól. Ne szaporítsanak az emberek,ne ellessék a kutyáikat, ha nem tenyésztők, és akkor nem válnak feleslegessé a "dolgok" és nem kell megszabadulniuk tőlük 25 000 (!) Ft-ért. Oké, ez csak egy reklám, de akkor is...

13/L



2012. aug. 25. 12:08
 1/10 bamboochatheone ***** válasza:
0%
Hát oké. Van aki nem nézi hogy mennyire fajtatiszta vagy mennyire törzskönyves aranyvérű meg stb. Egyszerűen szeretne egy szép kutyát. Egy keverék is lehet olyan jó kutya mint bármelyik agyoniskolázott kutya. Saját példám hogy nekünk már vagy 8 éve egy kóbor keverékkutyánk van és a leghűségesebb barát. Ismerősőm vett fajtatiszta bernáthegyit és fél éves korában bélcsavarodásban meghalt.
2012. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pont a napokban láttam én is ezt a reklámot és kicsit furcsa volt.. az árat nem is figyeltem, csak hogy kutyák meg felesleges dolgok..hm valahogy ez nem illik össze. A reklámból az állatokat ki kellett volna hagyni szerintem.
2012. aug. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló: a bélcsavarodás nem a fajtatisztasággal függ össze, hanem a nagyobb testű fajtákat TILOS mozgatni egy- másfél óráig evés után, mivel hajlamosak a bélcsavarodásra. A keverk kutyával meg semmi gond, nekem is az van, imádom, de egy fillért is kérni érte pofátlanság.

A reklám meg tipikusan a bugyuta mentalitást tükrözi, de a média sajnos nem az emberek oktatásáról szól.

2012. aug. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is így gondolom, de ahogy a 2. válazoló írta, egy kicsit "érdekesen" jött ki ez a dolog...
2012. aug. 25. 12:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia képzeld az a 25.ezer 120 ezer mert az én kutyám is benne van :) tenyésztőtől vettük ha érdkel dragon gold a honlap :)
2012. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

előző voltam

2012. szept. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2012. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mira21 válasza:

Kedves hozzászólók!

Szeretnék csatlakozni ehhez a beszélgetéshez,ha már enyémek voltak a kutyusok a reklámból.

Én a mai napig nem láttam ezt a reklámot,ezért is keresgéltem,hátha legalább videón megnézhetem.Így találtam meg ezt a kis beszélgetést.A reklámra vonatkozóan nincs hozzászólásom,mivel nem láttam és a forgatás közben sem derült ki,miről is fog szólni ez az egész reklám...

Arra viszont szívesen válaszolok,hogy miért is kerül ennyibe egy fajtatiszta kutya.

Anno mikor én 3 évvel ezelőtt kifizettem 120.000Ft-ot a kutyámért,én is sokallottam.Mivel láttam jóval olcsóbbakat.Csak mikor valóban láttam és megfogtam egy 30.000Ft-os és egy 120.000Ft-os kutyát jöttem rá a különbségre.Leszögezném,hogy én mindenféle állatot szeretek,és nem érdekel,hogy fajtatiszta vagy sem.Az első kutyusom befogadott volt és egy cicám is van,akit élve elásta kiskorában.

Az,hogy megvettem Mirát 120.000Ft-ért,azért volt mert a tenyésztő,akitől vettem sok olyan dologra hívta fel a figyelmemet,ami valóban fontos.Valaki azt írta,hogy tök mindegy milyen állatról beszélünk,fajtatiszta vagy sem,azért vesszük vagy fogadjuk be,mert a társunk lesz.

Ez így is van...,csak nem mindegy meddig lesz a társunk és mi az,amit közösen tudunk azzal a társsal tenni.A jó és tisztességes tenyésztő egészséges és jó idegrendszerű kutyát ad el...,és a vásárlás napja után is bármiben számíthatnak ránk.Az egészséges kutya alatt azt értem,hogy nem lesz Displasias például...,ami eléggé megrövidíti egy kutya életét és életminőségét.És mint társ fogalmát sem ugyan úgy tölti be mint egy beteg kutyus.Hiszen egy társ mindenhova elkísér...Kirándulhatsz vele,úszhatsz vele,játszótársa lehet a gyermekednek,és még sorolhatnám.És mielőtt még bárki félre értené egy "beteg" állatot is szerethetünk és ezzel nincs is semmi gond.Sőt!Jó,hogy vannak még emberek,akik nem rakják utcára a kutyájukat,ha rákos vagy bármi baja van.Én is szerettem az első kutyámat.

De mikor megvesz valaki 120.000Ft-ért egy ilyen kutyát mint például a reklámban szereplőt.Nem azért teszi sok esetben,mert ő annyira megteheti,hanem mert tudja,hogy mit is kap ezért a pénzért.

Az én kutyám,jelen esetben a mama kutyus elmúlt 3 éves ,és még nem volt orvosnál a kötelező oltásain kívül!

Egyszer kifizettem érte 120.000Ft-ot,de azóta egy fillért nem kellett rá költenem,a tápján és a kötelező oltásokon kívül.És ez a nem mindegy.Nem kell messzire mennem,hogy példákat mondjak ellenkező esetekre.Ahol 20-30.000Ft-ért vettek kutyust,de jóval meghaladja a 120.000Ft-ot ,az amit ráköltöttek már,mert állandóan beteg a kutya.Ami sajnos a túltenyésztésből,és a nem megfelelő tenyésztés miatt van.Amiről persze a vásárló nem tehet.Bár az én egyik ismerősöm is úgy gondolta, miért vegyen 90.000Ft-ért kutyust?,amikor ugyanazt 20.000-ért is meg tudja venni.A válasz:Mert már jóval többet költött rá mint 90.000,és ő is annyi idős mint az én kutyám.Nem tudja magával vinni hosszabb sétákra,vagy túrázni.Olyan betegségei vannak,amit nem hinnék el,ha nem ismerném.Komolyabb műtéteken esett már át mint a legtöbb ember.És ez sem a kutyának,sem a gazdának nem jó.Egy sajnálod,hogy szenved a kutyád...,és jóval másabb bánásmódot igényel mint egy egészséges kutya.És borzasztó sokba kerül.Még,ha ezt rossz is belátni.Kifizeti érte az ember,mert szereti,és próbál rajta segíteni.De ez senkinek nem jó.Max.az állatorvosoknak.Szóval egy szó mint száz,igen is egyszer ki kell érte fizetni,annyit amennyit az a kutya ér.Természetesen nagyon utána kell nézni,hogy kitől veszi az ember,mert sajnos ma már nagyon sok olyan tenyésztő van,aki csak a pénzt látja ebben az egészben és nem egészséges kutyát ad el.És,ha van egy ilyen társad,az valóban a társad lesz.Mindig veled tud lenni,és nem csak néhány évig.Még egy gondoltat eszembe jutott.Én és az a tenyésztő,akitől én anno Mirám vettem garanciát vállalunk a kutyáinkra.Szerződést írunk,stb.Amiben többek között az is szerepel,hogy,ha például valaki szeretne majd kiskutyát és vett egy szukát,de kiderül,hogy nem képes bármilyen okból,ami természetesen genetikai probléma, szülni,vissza adjuk a pénzt.Egy éves korig kiderülnek az ilyen jellegű esetleges problémák.És természetesen ilyenkor megtesszük a szerződésben leírtakat.Szóval most,hogy kisregényt írtam erről az egészről,kívánom,hogy mindenkinek legyen olyan társa mint az én két kutyusom.Remélem én is egyszer látom majd a reklámot:-),ami így megosztotta az embereket.

2012. szept. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 'Lilla' válasza:

Sziasztok!Én is azok szerencsések közé tartozok akinek társaságába került egy gyönyörű,okos,kedves kutya.Igen az 5ből egyikről van szó amit apukám mániájának köszönhetek!

Akkora személyiség akiben nem a kutyát látom hanem szinte az embert.Bár előtörtek belőle a pásztor kutyai szelleme mint bármelyik pásztor kutyában.Emlékszek amikor először láttuk őket nem őt választottam volna,de ezt szerencsére megcáfolta de hát a kutya választ és örülök h minket választott mert nem tudnám elképzelni az életemet nélküle.Akkora az inteligencia benne amit az eddigi megismert kutyákról el sem mondhatok ezt akkor láttam amikor találkoztunk édesanyjával és testvérével a másik kiskutyánkat is bevonta a játékba.Bár mostanában nem láttam a jófogás.hu reklámát meg interneten is csak nélkülük mutatják a KENU néven ismert videót,de az utcán ha mondom h menne szerepelt mindenki tudja miről van szó.Név választásnál is nem minden napi nevet akartunk ezért kapta a szerelem istene nevet Ámort.

2012. okt. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem tudom hova tenni, hogy egyesek kiborulnak a reklám elején látható kutyák miatt.

A jófogás a szlogenje a "feleslegessé vált dolgait adja el a jófogáson" mondat, amíg ezt a kérdést nem olvastam, nekem eszembe se jutott, hogy valaki ezt képes a kutyákra vonatkoztatni. Ha körbenéztek az oldalon, ti is láthatjátok, hogy rengeteg menhely apróhirdetése van fent, szerintem csak erre a profilra akartak ráerősíteni, nem mellesleg pedig 10 nem tárgyként, hanem élőlényként elkönyvelendő keverék kiskutyám talált náluk napok alatt szerető gazdára.


u.i.: érdekel, ezen hányan háborodnak fel:

[link]

2012. nov. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!