Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?...

Miért csinálja ezt a kutyám? Van valaki akinek szintén ugat a kutyája ilyenkor?

Figyelt kérdés
Van egy labrador retrieverünk. Aki ismeri a fajtát az tudja, hogy nagyon barátságos, gyermekbarát kutya. A problémám az, hogy amikor a család bármely tagja olyan "sportot" csinál ami gurul, gondolok itt amikor kerékpározunk vagy kislányom rollerezik, mindig elkezd minket ugatni.Ez másokat megijeszt, azt hiszik bántani akar, de én tudom, hogy nem azért ugat. Csak nem tudom akkor miért?? Idegenre rá sem hederít, akkor sem ha biciklizik vagy rollerezik mellette. Csak ha mi csináljuk akkor ugat,de ezt kb 5 perc után abbahagyja ha nagyon rászólok. A másik problémám meg az vele, hogy mindig a kerékpár elé/előtt szalad, és ezért már többször majdnem összetörtük magunkat. Férjem szerint csak fél, hogy otthagyjuk azért csinálja mindezt... Szerintetek???
2012. aug. 26. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy félt, nem érti, hogy mivan? hogy fél attól, hogy bajotok esik?

az én kutyám is ugat, ha mi csinálunk ilyesmit és ő nem tud odajönni, de ő az idegeneket sem bírja (ő olyan, mintha meg akarbá támadni őket, nem harap, de mintha le akarná szedni őket onnan. csak pórázon csinálja, főleg a görkorisokkal, -deszkásokkal, régóta nem tudjuk, hogy miért) és őt ilyenkor nem lehet leállítani, ha már belehergelődött, csak még előtte lehjet elvonni a figyelmét.

2012. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rossz szokás, valamiért rápörgött a kerekekre, és mivel senki nem mondta neki érthetően, hogy ne csinálja, ezért folytatja. Ha egyedül nem tudjátok rávenni a civilizált viselkedésre, kérjetek segítséget szakembertől, még mielőtt valakinek baja esik.
2012. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem is labim van, ő mindig a görkorit ugatta. ilyenkor rászóltam egy pár alkalommal, és ha tisztel téged, abba fogja hagyni :)
2012. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a németjuhászom csinálta ezt. Egyszer oda is ugrott a bicikli elé és hatalmasat estem, át a biciklin a kövekkel leöntött betonra. A szomszédok jöttek segíteni, én sírtam de aggódtam a kutyám miatt de csak annyit tudtam mondani "aaa.. kuu... a kutya, a kutya!" ők meg azt hitték hragszom az idegen kutyára és kezdték elzavarni amitől még jobban sírtam, nehogy kimenjen az útra vagy ilyesmi. Szóval nagyon jó nap volt...


Nekünk csak tollaslabdázásnál ugatott, de akkor valószínűleg azért mert mi kimentünk az utcába őt pedig a kapun belül hagytuk, mert olyankor ment a labdáért és ránk ugrott, megharapott véletlenül (csak finoman), összecsikart stb.

Ugrókötelezni sem lehetett, mert elkapta a bokánkat és hasra estünk.


Nálunk úgy vettem észre, hogy azért csinálja, mert 1., ő is szeretne játszani, azt akarja, hogy vele is foglalkozzunk 2., biciklinél is ugyanez, de még esetleg fél is, hogy bajod esik, illetve, hogy otthagyod és emiatt bepánikol.

2012. aug. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

17:33 vagyok

Szerintem is beszéljetek erről egy jó szakemberrel, mert ez nem normális dolog, nem elfogadható.

Én sokat foglalkoztam a kutyámmal, labdáztunk, csináltam neki pályát és átugrattam akadályokon, tanítgattam, elvittük sétálni is stb. De mégis ez volt az első sok-sok évben, csak később hagyta abba, amikor már öreg volt. (Mi azért nem kértünk szakmai segítséget, mert szüleim nem tartották annyira fontosnak én meg még gyerek voltam lényegében.)

2012. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!