Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell nyakörv vagy nem?

Kell nyakörv vagy nem?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem mert nekünk van egy 9hetes kiskutyánk(pincsi) és lassan hozzá akarnám szoktatni a nyakörvhez , édes kis rózsaszint vettünk neki :$ :D Olyan cuki lenne rajta ...

De elgondolkoztam azon hogy van-e értelme ? Legtöbbet a kertbe lesz -persze azért majd sétálni is visszük de nem annyit mint egy 80kg-os nagy kutyát ..

Tehát csomóan vannak akik nem raknak a kutyájukra nyakörvet otthonra -hogy ne legyen kényelmetlen meg stb.

A barátom is csak akkor rak a kutyájára nyakörvet ha sétálni viszi-amugy meg otthon teljes "szabságot" élvez.

Szerintetek ?


2009. júl. 26. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Kell.
2009. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a megfelelő nagyságú nyakörv nem kényelmetlen a kutyának és meg is kell szoknia,mert ugye abba kell beakasztani a pórázt. Amíg megtanulja, hozzászokik a pórázhoz, én felraknám. A kutyusok amikor meglátják a pórázt,pontosan tudják,hogy sétálni mennek. Megtanították,hogy a póráz=séta. Otthon a kertben le lehet venni róla,de meg kell szoknia,hogy egy "idegen valami" van a nyakán.
2009. júl. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Szerintem meg tök fölösleges.

Én soha nem raktam a nyakába nyakörvet, csak hogy szokja. Ennek ellenére mikor még csak max. 1 hónapja volt nálunk, akkor kivittem az utcára sétálni. Volt, hogy leült, mint minden kiskutya ilyenkor, mert ezzel lázadt az ellen, hogy most arra megyünk amerre én akarom, és ott a póráz, amit harapdált mérgében. Ekkor féltem, főleg anyum, hogy fenéken húzás következik, de nem. Kicsit lehajoltam hozzá, és játékosan mondtam neki, hogy gyere, és elindultam, erre ő felállt és szépen jött tovább. Nagyon büszke voltam rá, meg is dicsértem (nagyon). Pedig akkor volt életében másodjára rajta nyakörv, póráz. (Egyszer gyakoroltunk pár percet az udvaron.) Szóval szerintem a kiskutyáknak nem a nyakörvvel van a bajuk, az ha nem szorít, akkor szinte észre sem veszik.

Meg a kertben, ahol bárhová mehet, akadhat olyan hely, ahová a nyakörve felakad. Ha nincs ott senki, hogy kiakassza, ő nem jön rá, hogy ha elindul visszafelé, akkor jó esélye van a kiszabadulásnak.

2009. júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen felesleges, sőt veszélyes állandóan a kutyán hagyni a nyakörvet. Ha ráteszed naponta néhányszor 5-10 percre az már elég, hogy megszokja. De nem szabad rajtahagyni, bármikor felakadhat valahova, meg is fulladhat miatta. Ezenkívűl pl egy merevebb bör nyakörv nem is kényelmes hosszútávon, a szőrét is kikoptatja.
2009. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

10:07-es vagyok.

Én is abban az esetben értettem-, hogy észre sem veszik a nyakörvet, ha nem szorít-, ha csak rövid ideig van rajtuk. Állandóan semmiképpen nem ajánlom!

2009. júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A kutyát nem a súlya alapján visszük sétálni, a kicsik ugyanolyan gyakran sétálnának, mint a nagyok.

Az én kutyámon mindig van nyakörv, apám rotiján csak séta alatt, anyu szálkásszőrűjén állandóan. Szerintem ez gazdafüggő.

Szerintem azért nem hülyeség, ha rajta van a kertben is, mert teszem azt megszökik vagy kiszalad a kapun, akkor is van rajta valami, amiből látszik h nem kóbor kutya.

2009. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat :)

Utolsó ..jóó akkor lehet hogy rosszul fogalmaztam meg ...

De ugy értettem h egy nagy kutyát el lehet vinni 2-3órára nagy túrákra -rétre stb

De egy kis pincsininek ha 2utcát végig járok vele azis bőven elég ...

Ráadásul nagyon féltem majd kivinni, b.nőmnek is pincsije van és elvitte egyszerr sétálni (ő is itt lakik 2házzal arébb) ésegy nagy kobor kutya nekik ment és alig tdta megmenteni a kutyáját -sajnos egyik szeme oda lett:(

Tehát meszibbre mint 1-2 utca nem fogom vinnni ...

15/L

2009. júl. 26. 12:39
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igenis kell rá nyakörv, és legyen rajta mindig. A nyakörvre pedig kerüljön egy biléta a kutya nevével, a gazdi nevével és telefonszámával.

Sosem tudhatod, hogy mikor, mitől ijed meg, és rohan világgá akár séta alatt, akár csak a kapun. Ha minden kutya nyakában lenne biléta, nem kéne naponta több száz állatvédőnek órákat dolgozni az elveszett-talált kutyák hazajuttatásán.

A sétával kapcsolatban: egy egészséges, jó izomzatú, nem agyonszaporított pincsi simán bír egy 2-3 órás túrát, persze megfelelő mozgatás, és kondíció szinten tartás mellett.

Nincs különbség aközött, hogy 2 utcányira viszed el vagy messzebbre, ahogy kiléptek a kapun, már meg van az esély rá, hogy egy kóbor kutya megtámad. Ez a gondolatmenet így helytelen, amit írtál.

Ritka az ilyen brutális utcai kutyaverekedés (írtad, hogy az egyik szemét nem sikerült megmenteni). Nem kell félni a sétától, vidd bátran, akár minden nap, és nyugodtan 1-másfél órára más kutyák közé játszani, szocializálódni (persze csak a kölyök oltási program végeztével).

Nem kell félteni azért, mert kicsi. Ő is ugyanúgy kutya, ugyanazokkal a jelekkel kommunikál, mint a nagy kutyák. Egy jól szocializált, jól nevelt pincsi tökéletesen tud játszani nagy kutyákkal is minden probléma nélkül. Nagyon helytelen, ha az ilyen ölebeket a rettegő, naív, hozzá nem értő gazdik felkapkodják ölbe. NEM SZABAD! Valamint a flexi pórázt sem ajánlom, használj rendeset ( [link]

2009. júl. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
53%

Szerintem ne tegyél állandóra rá nyakörvet, mert (ahogy mások is írták) fennakad valahol és megfullad. (sajnos hallottam már ilyent) Ha olyan helyen laktok ahol nagy a kullancsveszély akkor a kullancsos nyakörvet szerintem érdemesebb feltenni.

A biléta persze jó dolog (adatokkal), de ha olyan találja meg akit nem érdekel akkor bilétástul nem fogja érdekelni és egyszerűen kidobja a bilétatát. Mindenképp CHIP-ezzétek be. Nem olyan grága és egy életre szól!

És mégvalami, ha sétáltatni viszed te is szigorúan pórázon vigyed csak. Sokszor látom, hogy a pici kutyákat csak lábnál viszik és jönnek barátkozni az én 50kgs (pórázos, szájkosaras!) németjuhászommal, aki kifejezetten utálja szegényeket és egy enyhe mozdulattal tudja őket fejbevágni a nagy szájkosárral. Gondolom nagyon fogsz rá vigyázni, csak ezt is tarts szem előtt. Sok boldogságot hozzá!

2009. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Hát igen , persze .. Fogok rá nagyon vigyázni :)

2009. júl. 27. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!