Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen fajta kutya?

Ez milyen fajta kutya?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik! És ilyet szeretnék. Kertes házunk van nagy kerttel (nagy kutya gondolom igényli a nagy mozgásteret). Mire kell még oda figyelnem ezzel a kutyafajtával? Köszi a válaszokat! 22/F
2012. aug. 29. 16:44
 1/10 A kérdező kommentje:
[link] Itt a kép.
2012. aug. 29. 16:44
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kaukázusi juhász kutya
2012. aug. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Eléggé mozgás igényes, illetve gondolom kölyökként kerülne hozzád, sokat kell rá figyelni, megnevelni kiskorába, hogy nehogy a fejedre nőjön. Úgy vállald csak be, hogy ha tudsz rá eleget figyelni, el tudod vinni sétáltatni, illetőleg elég sokat tud enni, szóval erre is gondolj mielőtt belevágsz ebbe a projektbe. :)
2012. aug. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kaukázusinak nézem.
2012. aug. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem is kau.:)
2012. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Mire kell még oda figyelnem ezzel a kutyafajtával"


Pl. arra, hogy nem való kertvárosba. Nagy tér kell neki, amit védhet, lehetőleg úgy, hogy a közelben nincs más. Kertvárosban simán magának érzi nem csak a telket, de az egész utcát is, amiből rendszeresen adódnak balesetek. Ha elmentek a pároddal a boltba és te a kutyával leülsz a bolt előtt amíg ő vásárol, akkor mire ő kijön a boltból, addigra a kutya bevédi a bolt környékét is az idegenektől. Olvasd el, hogy mire használták eredetileg! Na, arra való.

2012. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
méretes egy kutya
2012. aug. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Vidéken élek egy kisebb városba, de azért vannak szomszédaink. :) Nagy telkünk van ami 3 részre van osztva. 3. kertben vannak állatok, oda szerettem volna, hogy védje őket mert eléggé "sok minden" eltűnik mostanában a környékről. A nagy mozgás teret tudom neki biztosítani illetve naponta 1x el tudnám vinni sétálni estefelé. Ételt is tudok neki biztosítani és minden egyéb dolgot. Szerintetek bele vágjak így? Mert itt a kommentekben olvastam, hogy nem való kertvárosba.
2012. aug. 30. 08:13
 9/10 anonim ***** válasza:
A nagy mozgástér az hektárokat jelent, nem párezer négyzetmétert. Sétáltatni csak szájkosárban szabad.
2012. aug. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Alighanem kaukázusi juhászkutya (ahogy előttem is írták). A mozgásigénye valóban magas, de a hektárok azért enyhe túlzás.


"A kaukázusi juhászkutya mozgásigénye átlagos. A tényleges territóriumán kívül tett séták nem feltétlenül problémamentesek, mivel a kutya a környezetét mindig saját territóriumának tekinti. Ez a fajta nem való lakótelepre. Az a legjobb, ha az otthonát jelentő ház körül jókora, bekerített kert van, ahol kedvére kimozoghatja magát."


Lásd itt: [link]

2012. aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!