Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerekeim kutyát szeretnének....

Gyerekeim kutyát szeretnének. Bolognai pincsre gondoltunk. Aki ismeri, megírná milyen. Mármint a viselkedése. Hogy kell gondozni? Mennyibe kerül? Köszi.

Figyelt kérdés

2012. szept. 2. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mekkorák a gyerekeid? Vállalja-e az egész család a leendő kutyát?
2012. szept. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]

Komolyabban nem ismerem, azt mondják sokat ugat... a sulimban is volt egy az udvaron, az is mindig ugatott, ez mondjuk panelban gond lehet. De szerintem a legtöbb kistermetű kutya ilyen ugatós. Ahogy én láttam eddig.

2012. szept. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Gyerekeim 6, 10 és 13 évesek, és kertes házban lakunk. Az utcában majdnem mindenkinek van kutyája, az ugatás nem gond.
2012. szept. 2. 19:35
 4/13 anonim ***** válasza:
Ugye nem udvaron akarod tartani? A jellemzése is úgy kezdődik, hogy szobakutya. Társasági eb, folytonos kapcsolatot igényel a gazdával. Mellesleg milyen szép lenne ez a bunda télen, sárban, hóban.
2012. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért gondoltunk erre a fajtára, mert ahogy a kerge gyerekeimet ismerem egész nap együtt ugrálnak majd. Ezért szeretnénk játékos, kis termetű kutyát, aki nyugodtan szaladgálhat a lakásban. Meg a kocsiba se fér be három gyerek mellé egy nagy kutya. Arra gondoltam, hogy bent aludna, de elkerítenénk neki egy részt a kertben is, jó idő esetére.
2012. szept. 2. 20:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Ugye minden nap vinnétek sétálni? Milyen gyakran vinnétek kutyás társaságba?

Az egész család vállalja, vagy csak tényleg csak a gyerekeknek veszed, mert kisírták maguknak?

2012. szept. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tökéletes lenne az elgondolásod a helyéról.

Viszont érdemes nagyon megválasztani, honnan veszel. A fehér kutyáknál sajnos nagyon sokszor előfordul az allergia. Megfelelő egészségű, pigmentű szülőktől kisebb az esély rá.

Egy jó tenyésztőnél, ha időben bejelentkezel, és elmondod, milyen környezetbe veszed a kiskutyát, ki fogja tudni neked választani azokat a kicsiket, amelyek megfelelnének a gyerekekhez pl.

2012. szept. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Első kutyánk lesz. Azért vártunk mostanáig, mert mostanra úgy érzem már elég nagyok a gyerekek, s nekem is van már szabad kapacitásom mellettük. Persze igyekszünk naponta sétáltatni. Azt nem tudtam, hogy kutyatársaság is kell neki. A húgoméknak van egy pulija.

Már nézegettem a neten, de nem tudom fontos-e, hogy törzskönyve legyen. Tenyészteni nem akarjuk. Ez esetben vehetek fajtatiszta, de törzskönyvvel nem rendelkezőt is? Melyik évszak a legjobb? Egyelőre azt mondtam a gyerekeknek, várjunk tavaszig-nyárig. Jó időben, főleg, ha nem járnak iskolába könnyebb beszoktatni a családba. De, most, hogy már igent mondtam a kutyára, egyre türelmetlenebbek.

2012. szept. 2. 22:17
 9/13 anonim ***** válasza:

A bichon bolongese nem alkalmas arra hogy kint tartsátok.

Folyamatosan veletek akar majd lenni.

2012. szept. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A nyár jobb lenne , hiszen akkor otthon vannak a gyerekek. A kölyök nevelés megoldódna.

Türelmetlenek, mert gyerekek:))

Nem csak a tenyésztés miatt kell a törzskönyves kutya.

2012. szept. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!