Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a kiskutyát a pórázhoz?

Figyelt kérdés
leül és nem hajlandó elindulni. húzom magam után.aztán meg jön a hiszti, "földöz vágja magát" :D nektek hogy ment ez?

2012. szept. 3. 18:09
1 2
 1/12 Cinti12 ***** válasza:
44%
Szia! Nekem úgy történt a bichon bolognesemmel hogy ha leült akkor vittem kb 10 méterig és letettem és akkor jött, vagy ha nem akkor hivd oda magadhoz és közbe mutass neki egy juti falit.Amúgy meg fogja tanulni előbb utóbb. Amúgy milyen fajta a kutyusod? :)
2012. szept. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
bejgli. :D az öntudatos fajtából xD
2012. szept. 3. 22:32
 3/12 anonim ***** válasza:
tedd rá a pórázt otthon, és hagyd abban mászkálni. Csak egyedül ne hagyd, nehogy felakadjon valahova. játszatok pórázban, meg kell szoknia. Utána már tök jól megtudod fogni te is, és irányitani a kiskutyát.
2012. szept. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

mindaddig nincs baj, ameddig el nem indulunk...akkor leül, mint akit bebetonoztak, se kaja, se semmi nem hat rá :D ilyet még nem láttam.a spánielemmel nem voltak ilyen problémák, pedig neki fele ennyi esze nem volt :D sztem nincs más választás, meg kell várni amíg megunja h húzom... mindent próbáltam már. nem lehet nálam akaratosabb :D

de ha esetleg van vmi humánusabb formabontó 5let, akkor jöhet :D

2012. szept. 4. 09:56
 5/12 A kérdező kommentje:

szal kérlek segítsetek. nagyon ráparáztam, hogy nem fogom tudni rendesen sétáltatni ha megkapta az utolsó oltását... :(

vagy lehet h pici komolyodnia kell hozzá? tök tanácstalan vagyok.

2012. szept. 4. 10:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Játékkal és dicsérettel sokra mehetsz vele :)

Amikor rajta van csinálj valamit ami elvonja a figyelmét. Szólítsd nevén és tedd hozzá -Gyere

amikor odament dícséret és simi :)

2012. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ma már valahogy jobban ment. nem rázta a fejét nem vergődött, ügyesen jött (kellett egy kis jutifalat) de siker a végeredmény.arra lennék kíváncsi, h másoknál is ilyen lassan megy, vagy vannak kölyök kutyák akik alapból nem utálják a pórázt?
2012. szept. 5. 12:15
 8/12 Yukióóóó ***** válasza:
én főtt csirke hús darabokkal édesgettem magamhoz és húzta maga után a pórázt , utána meg már meg tudtam fogni a pórázt is , mind ezt kettő nap alatt sikerült !! és soha ne verd meg ha nem jön mert akkor azt úgy könyveli el a kis fejecskéjében ha oda megyek ki kapok ! mindig jutalmazd és dicsérd hangosan ő mennyire nagyon okos kutya és stb....
2012. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg először póráz nélkül csak nyakörvel, van amelyiknek az nem tetszik. legyen rajta egy kicsit ha elindul dicsérd meg és így tovább egyre több időre. Aztán egyszer tedd ár pórázzal együtt és csinálj úgy mint ha nem is lenne póráz.
2012. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok D: most olvasom az elsőt ne nagyon érj hozzá a kutyához és ne ráncigáld hagyd hogy magától induljon el.
2012. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!