Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szülés után mikor tüzel a kutya?

KissAnikó kérdése:

Szülés után mikor tüzel a kutya?

Figyelt kérdés
Most szült a kutyánk, de van mellette 1 kan is (természetesen elzárva egymástól), arra lennék kíváncsi, h szüléstől számítva mennyi idő múlva fog tüzelni? Jó lenne tudni, mert nem szeretnénk több kis kutyát. Köszi a válaszokat.

2012. szept. 5. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Általában a kicsik 4 hónapos korában tüzel majd, tehát az előző tüzeléshez képest 6 hónapra. Mondjuk tudni kell, a tiéd mennyi időnként tüzel, de általában a kutyáknál 6 havonta van tüzelés/kistestűeknél szinte mindegyiknél, a nagyobb testűek van, hogy ritkábban tüzelnek, van amelyik csak 1x egy évben/. Tehát isdmerned kell a kutyádat, és akkor ki tudod számolni, kb. mikorra várhatod.Amennyiben nem tudnád az előző tüzelést, a szüléstől számolj vissza 63 napot:)

2012. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ivartlanitsd, mert hiába van elkeritve a kantól, egy másik bemászhat és megvan a baj! Akkor legalább együtt lehetnek, és nem is lenne több kiskutya. Az én szukám volt, hogy szülés után 3hónap múlva megint tüzelt. De én ivartalanitottam. Nem bántam meg!
2012. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb megoldás, ha ivartalanítod valamelyik kutyát.
2012. szept. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A lány faj tiszta német juhász, a fiú pedig uv nem szeretném még ivartalaníttatni, mert később kellenének a kölykök, csak hagyni akarok neki időt a 2 terhesség között. köszi a válaszokat :)
2012. szept. 5. 13:27
 5/12 A kérdező kommentje:
azt kihagytam, h eég rosszhelyre szült (a pine lejáróhoz, ahová nagyon tűz a nap) mikor lehet majd biztonságosabb helyre vinni a piciket?
2012. szept. 5. 14:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Már most átviheted a kölyöket, nem lesz bajuk.
2012. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ha később kellenek kölykök, akkor meny ki a menhelyre. A kutyának nagyon megterhelő az ellés. Nem fog sokáig élni. De ha rosszat akarsz neki, akkor gondolj csak magadra!
2012. szept. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

olyat olvastam, h ha elvisszük onnan, akkor el fogja dugni őket előlünk...

7es ezekszerint nem is szeretnél gyereket, mert akkor neked vagy a párodnak rövidebb lesz az élete?

2012. szept. 6. 08:37
 9/12 anonim ***** válasza:
úristen! Te ezt komolyan kérdezteed? Ember meg kutya az más! :@
2012. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az ember azért akar gyereket, mert akarja! A kutya meg nem azért mert akar, hanem mert van egy felelőtlen gazdája, aki nem vigyáz rá! Ösztönösen neveli fel őket!!!
2012. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!