Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova fordulhatok segitsegert?

Voguelilias kérdése:

Hova fordulhatok segitsegert?

Figyelt kérdés
van egy kan kutyusom mar evek ota.iden az udvarban hatul lakok hoztak egy masikat amivel nem is lenne gond, de az a masik lany es most verzik emiatt a kan kutyam megvan orulve.a lany kutyat majdhogy nem non-stop kenelnek nevezett takolmanyba tartjak aminek az oldala vasracs.na mar most a racson az en kutyam feje atfer es ameddig szabadon hagytam oriasi sebet csinalt maganak.a lany gazdajat tobb alkalommal meglertem, hogy csinaljak meg a kenelt ugy, hogy a kutya feje ne ferjen at.ez a mai napig nem tortent meg.a kutyamat meg napok ota bezarva tartom hogy ne csinaljon sulyosabb sebet.termeszetesen ki szeretnem engedni mert az igy nem allapot hogy olba van bezarva de ha koengedem egybol dugja at a fejet a racson.nem tudok qz udvarban lakokkal beszelni mert egyszeruen nekik ez renden van hogy a sajat kutyam bezarva tartom.mit tudok tenni az ugy erdekeben?
2012. szept. 7. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

(3) Az eb tulajdonosa köteles ebét úgy tartani, hogy az eb a házban vagy annak szomszédságában lakók nyugalmát indokolatlanul ne zavarja, anyagi kárt ne okozzon, testi épséget és egészséget ne veszélyeztessen.


helyi ökormányzatnál próbáld meg. ugy tudom hogy a kennelnek bizonyos távolságra kéne lenni a kerítéstől de azt nem találtam most meg. bocsi

2012. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ennek a kenelnek az egyk oldala a szomszed keritese.meg csak megkotni sem tudnam a kutyam mert a nyakarol is teljesn ledorgolte mar a bort.borzalom amit ezek muvelnek es csak mert feltem a kutyam a pusztulastol kis lyukba kell bezarnom hogy ne legyen nagyobb baja...
2012. szept. 7. 15:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Az állatorvos tud segíteni mindkettőtök kutyáján. A műveletet ivartalanításnak nevezi.
2012. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
...neveziK.
2012. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Már rég ivartalanítani kellett volna a kutyád és akkor most nem lenne rászállva a szukára. Akkor pedig gond sem lenne és másra sem kéne mutogatnod.

Ne csak a szomszédra hárítsd a felelősséget.

2012. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszolók!

A kutyám pontosan pároztatás miatt nem volt/lesz ivartalanítva. Ugyan ezt a lány kutya gazdája is tudta! Az én felelősségem a saját kutyám megóvása nem pedig az, hogy normális kenelt építsek a másiknak. Ha igazán figyelmesen olvastátok volna el akkor beleírtam azt is, hogy ha tudnék velük kommunikálni akkor megoldod hatna a probléma csak a baj, hogy nem lehet velük.

2012. szept. 7. 17:01
 7/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
A két udvarrész közé húzzatok fel közösen egy kerítést
2012. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha őt nem érdekli és nem csinál semmit, akkor neked kell megoldani a helyzetet sajnos. Tegyél oda palát, vagy teli kerítést. Nálunk is hasonló szitu volt, a kutyáim érdekében én is megcsináltam.
2012. szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekünk az udvar teljes elválasztása lenne megoldás de a baj csupán az, hogy nekem ezt egyedül önerőből kellene kiméretni, lepapíroztatni és a kerítést megcsinálni. Velük csak ilyen alapvető problémák vannak, hogy semmit se lehet mert azt meg ne próbáljam. Tegnap felajánlottam megcsinálom én a kenelt úgy, hogy a kutyám feje ne férjen át a válasza hozzá ne merjek nyúlni, és őt egy pillanatig sem érdekli, hogy az én kutyám sérüléseibe és a bezártságba elpusztul-e.
2012. szept. 8. 06:43
 10/11 A kérdező kommentje:
A legjobb megoldás sajnos pénz híján nem valósul meg még.
2012. szept. 8. 06:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!