Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakáskutyákból kerti kutya:...

Lakáskutyákból kerti kutya: félek, hgy megbomlik a szoros kötelék. Jogos?

Figyelt kérdés
2 kutyusommal lakásban élünk, de úgy néz ki, hogy másfél-2 hónap múlva anyuékhoz költözünk. Ott nemigen lehet benn, illetve ez olyan kialakítású ház, hogy a szobák egymásból nyílnak, és az én szobám egészen bent lenne. Valószínűleg a kutyák az udvaron lennének. Félek, mert eddig bármit csináltam, mindig ott voltak, tévézés közben mellettem ültek, egyszerűen úgy érzem, nagyon szoros kötelék alakult ki. Nem fog ez lazulni, ha az udvaron lesznek? Hisz akkor kevesebbet leszek velük. Természetesen ugyanannyi időt fogunk sétálni (2-3 óra), de ezt napi 3 helyett 2 alkalomra fogjuk felosztani. Kutyasuliba is járok, tanítom, nevelem őket.
2012. szept. 8. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jársz velük suliba és sétáltatod akkor nem fog megbomlani szerintem.Nagy kár, hogy nem tarthatod bent őket mert akkor inkább neked fognak nagyon hiányozni.De lehet ők is fogják majd kaparni az ajtót.Biztos, hogy nem lehet megoldani, hogy bentiek legyenek?
2012. szept. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
79%

Voltak már Anyukádnál a kutyák akár pár órát, akár pár éjszakát? Akkor el voltak az udvaron gond nélkül?


Azért kérdezem, mert ha NEM voltak még ott egyáltalán, akkor van a legegyszerűbb dolgod. Az első alkalommal, mikor odaviszed a kutyákat, a kocsiból kiszállás után egy NAGY séta következzen a két kutyával pórázon, szigorúan láb mellett, legalább 1 órás jó tempós gyaloglás legyen ez.

Utána szépen menjetek a kapuhoz, és a kapuszabályt betartva menj be a kertbe, majd ENGEDÉLLYEL menjenek be a kutyák is. Hagyd őket kicsit felderíteni a terepet, aztán menj a bejárati ajtóhoz, lépj be, de a kutyákat NE engedd be. Ez legyen az új hely első új szabálya. Ha ezt alkalmazod és a falkasorrend jelenleg is megfelelő, akkor el KELL fogadniuk az új helyen az új szabályokat.

2012. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A szabályokkal nincs gond, ha azt mondom, nem jöhet be, nem jön be. (Ahol most lakom ott a konyha és a hálószoba tabu.) Illetve voltak anyuéknál többször is, jól elvoltak az udvaron, bár az egyik kutyám félek szökni fog, mivel eleve úgy vettem magamhoz, hogy minden nap megszökött az előző tulajától (husky). Ezért nála gondoltam a szobakennelre, hogy nehogy kiszökjön, mert egy forgalmas út van a ház mellett. Csak egyszerűen hiányozni fognak, hogy nem látom őket folyton, úgy érzem, talán nem fognak ennyire ragaszkodni. Lehet, csak túlparázom, de mindenesetre nagyon furcsa lesz először.
2012. szept. 8. 13:32
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim sem szeretik a kutyát a lakásban. Én úgy oldom meg, hogy a szobámban vannak velem a kutyusok, és csak addig kell eltűrniük őket még végig vonulok a házon. Annyit meg kibírnak. A szobámat én takarítom, nekem kell velük aludni, szóval nem sok beleszólást engedek. Persze az ő házuk, de én is már a kutyáimmal költöztem haza, és eszem ágában sincs két kistestű kutyát kirakni az udvarra. Meg nálunk nagy a jövés-menés, én is féltettem őket, hogy valaki nyitva hagyja az ajtót, vagy kibújnak valahol.
2012. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
79%

Nappal, amíg nem vagy otthon, nem tudnak "úgy" hiányzoni :) Ha otthon vagy, akkor meg kimehetsz hozzájuk játszani, simizni a séták mellett is :D


A huskynak akkor egy bombabiztos szökésmentes kert és/vagy kennel kellene. A kerítést nem tudjátok megcsinálni úgy, hogy ne tudjon kiszökni? Ha nem, akkor egy nagyobb kennel jöhetne szóba, amin nem tud kiszökni. Abban lehetne nappal, ha nincs otthon senki és éjjel is. Bár ha lehetne olyan kompromisszumot kötni Anyudékkal, hogy csak éjszakára lennének bent az ebek...:)

2012. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Éjszakára szerintem beengednék az előszobába, de vajon napközben nem szökne meg? Most járok vele amúgy középfokú tanfolyamra, remélem, még többet fog javulni a kapcsolatunk. Az a baj, hogy neki nincs kerítés. Úgy mászik át a 3 méteres kerítésen, mint egy macska:S Szerintem vagy nekem is a szobámban lesznek, míg nem vagyok otthon, vagy szobakennel. Bár az elég furi megoldás, tudom.
2012. szept. 8. 14:06
 7/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
71%

A kerítésre nem tudtok befele hajló részt rakatni?

Egy tágas kennel szerintem kényelmesebb lenne nekik, mint egy egy négyzetméteres szobakennel

2012. szept. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás, türelem a kutyáknak és a gazdinak is . Én is hasonló cipőben jártam. 8 hónapos koráig az én kutyám is úgy volt mint nálatok. Utána költözés, kert. Ahogy észre vettem engem jobban megviselt a kutya hiánya a házban mint őt. Sok játék, mozgás, foglalkozás és már nem is olyan fontos a gazdi fekhelye. sok sikert!
2012. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na, eldöntöttem. megbeszélem anyuékkal, hogy míg nem vagyok otthon, a szobámban lehessenek, onnan nem tud elszökni a husky. Lehet, hogy tényleg engem jobban megvisel a dolog, csak én annyira lakáskutya-párti vagyok, szeretem, ha itt vannak körülöttem.
2012. szept. 8. 16:29
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
71%
Hajrá, hogy belemenjenek :)
2012. szept. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!