Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megakadályozni...

Hogy lehet megakadályozni kiskutyát mozgásban műtét után?

Figyelt kérdés

A 4 hónapos kis komondorunknak eltört a könyöke és meg kellett műteni. Nem szabadna sokat mozognia, de ő mégis mozog, hiába visszük mindig vissza, elmegy.

El is kéne zárni 1 hónapra, de ez a fajta nem bírja a bezártságot, inkább elkezd ugrálni, amivel inkább árt magának. Más hogy oldotta ezt meg kiskutyával?


2012. szept. 11. 08:34
 1/3 okoska31 ***** válasza:

nem lehet felkötni a lábát? nyilván a töröttet. persze 3 lábbal is próbál majd mozogni, de ha nem tudja terhelni a törött lábát, akkor nem tud ártani neki.


az én németjuhászom szerencsére csak csonthártya gyulladással küzdött, akkor sem kellett volna mozognia, de hát ugye...

2012. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hovarju ***** válasza:

Egy örökmozgó kutya kölyöknek nehéz megmagyarázni, hogy maradjon egyhelyben. Az én kutyám is rájött 2 nappal a patella műtétje után, hogy három lábon is tud futni.


Én úgy próbáltam lefoglalni, hogy feladatokat tanítottam neki, amit nem terhelték annyira a lábát.

(pl.bójához menés, ott maradás, integetés, tanítgattam arra, hogy kerüljön meg dolgokat) A cél az volt. hogy ha fizikailag nem fáraszthatom, akkor legalább az "agya" fáradjon. Egy-egy ilyen kb.10 perces gyakorlás után jó sokáid szundikált a helyén.

Illetve főztem neki jó nagy cupák csontokat, és amig ezeket rágcsálta, addig sem akart futni.

Ha kerti kutyus, akkor kicsit nehezebb dolgod lesz, de próbáld meg , hogy a 10 perces gyakorlás után egy rágcsával valami nyugis helyre keríted.

Ha foglalkozol vele, és csak rövid időre keríted el valahová, talán nem lesz kedve annyit ugrálni.


Remélem tudtam segíteni. Jobbulást a kutyusnak.

2012. szept. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerencsére nekünk még nem volt ilyen gondunk, de a szállítás és egyéb dolgok miatt én beszoktattam boxba a kutyát, ott nem tud ugrálni. Befekszik és alszik (1-2nap alatt rájött, hogy mást nem igazán tud csinálni benne), teljesen mindegy, hogy utazunk, vendégségbe, kutyasuliban vagyunk...

Jobbulást neki!

2012. szept. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!