Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ismeri el az FCI a...

Miért ismeri el az FCI a magyar agarat?

Figyelt kérdés
Mostanában a magyar agár - az én kedvenc magyar kutyám - egy igen ritka fajta, ennek ellenére az FCI elismeri, de ennek mi az oka?

2012. szept. 11. 16:12
1 2
 11/13 Kisvoroske válasza:
70%
Kiállításon sem látni sok magyar agarat,viszont olyan ősi fajta,amit egyértelmű el kell ismernie az FCI-nek! (tudtommal német országban van a legtöbb magyar agár szerintem ott egymagukban is meg van az 1000-res kritérium...)
2012. szept. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A 9 magyar fajtát az FCI már közel 100 éve elismerte. Ha egyszer egy fajtát elismertek, azt már nem fogják kivenni a repertoárból.


Én úgy tudom, hogy 7000 regisztrált példány kell ahhoz, hogy az FCI elismerjen egy fajtát.


Sajnos már több magyar fajta van, ami nem éri el ezt az egyedszámot, de anno, mikor az FCI elfogadta, akkor még jóval meghaladta. Komondorból állítólag összesen 5000 regisztrált példány él a világon, ebből Magyarországon 3500. Sajnos kihaló félben van, az emberek nem keresik ezt a fajtát, inkább vesznek hasonszőrű külföldi fajtákat, mert divatosabbak (A '90-es években főleg kaut, az utóbbi időben pedig közép-ázsiait, de egyre inkább érdeklődnek a kangal után). Ezek a fajtát semmivel sem tudnak többet, mint a komondor és a kuvasz, mégis több negatív sztereotíp tévhit miatt (meghülyülnek öregkorukra, saját gazdájukat megharapják, stb.) nincs kereslet utánuk. Tavaly összesen 237 regisztrált komondor született, idén a 200 sem lesz meg.

2012. szept. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Több választ senki se adjon, mert értem már ezt.
2012. okt. 27. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!