Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz alkalmas arra, hogy...

A kuvasz alkalmas arra, hogy mellettem fusson az esti kocogásaim során?

Figyelt kérdés
2012. szept. 17. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Igen, a legtöbb nagytestű kutya alkalmas ilyenre. :)
2012. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
tökéletes :) aranyos és szép kutyák, megfelelő nevelés és tartás mellet meg baromság amit sokan állítanak, hogy megkattannak öreg korukra :)
2012. szept. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sőt, kell is neki a rendszeres testmozgás! De kennelből vegyed, szűrt szülőktől, ne olcsó apróhirdetéses picit, mert a nagytestűek hajlamosak a diszpláziára, a rendszeres futás még hamarabb előhozza a bajt. És adj neki legalább két éves koráig Caniprem-et a táp mellé.
2012. szept. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, alkalmas. Én is a kuvaszommal szoktam futni. Viszont ehhez várnod kell amíg felnő, kölyök kutyát nem szabad túlmozgatni és az aszfalton futás pláne nem tesz jót az ízületeinek. A kuvasszal futás nagy előnye, hogy fix hogy senki nem fog beléd kötni (hacsak nincs öngyilkos hajlama) :)
2012. szept. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
A nagytestű kutyák általában alkalmasak arra, hogy a gazdival fussanak. Amíg növésben van, addig viszont tilos futtatni. De ha egy kifejlett kuvaszról van szó, akkor hajrá. Imádni fogja!:) Én is futok a kutyámmal, igaz ő nem kuvasz méretű, ő "csak" beagle. :)
2012. szept. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

simán!!!!

a lényeg: 8-9 hónapos kora előtt ne!

15 fok felett ,legyen nálad víz a kutya számára is!

és ,van egy ilyen sport is :) keress rá!

2012. szept. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondoltam, hogy majd felnőtt korában fogok vele futni addig csak kisebb séta a parkban stb.:) Amúgy egy törzskönyves szukát szeretnénk venni, főleg a diszplázia és egyéb öröklött betegségek miatt.
2012. szept. 18. 20:32
 8/13 A kérdező kommentje:
Pont azért döntöttem a kuvasz mellett 1. mert gyönyörű 2. meg mert legtöbbször sötétedéskor megyek futni (akkor szeretek) és hogy legyen mellettem valaki, hogy "ne kössenek belém" :) mert a kuvasz híres a védő ösztönéről, erre is lett kitenyésztve :)
2012. szept. 18. 20:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

tehát még nincs kutyád!

akkor más a szitu!!

olyan ez,mintha egy 8-10 éves ,autót sosem látott gyereknek kellene autót vezetnie !

akkor tudsz majd futni vele, ha előtte megneveled!!!

máskülönben cseszheted!!!!

8-9 hónapos kutyát ,már nem bírsz megtartani!!

inkább gondold így:::

van 1 kutyád,12 hetes! ( 3 hónapos),tehát van 5 hónapod, azaz 150 napod arra,hogy neveld!!

és akkor ,talán elviheted magaddal futni! különben NEM !!

egyszerűen ,nem bírnál vele!

szocializáció,stb,nélkül esélyed sincs rá!!!

egy szelíd,engedelmes,képzett kutya ,főleg a kuvasz ,a sötétben szinte átkapcsol,pásztorkutya üzemmódba!

na ,az nem semmi!!

ezért kell a nevelés! ,hogy a szavaid, a kisugárzásod elég legyen arra,hogy kezelni tudd!

mert nem a pórázzal tartjuk féken a kutyát, a póráz csak irányításra való !

2012. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Volt már másfajta kutyád? Mert első kutyának a kuvaszt inkább nem ajánlanám, de ha már volt, egy szukát szerintem bevállalhatsz. Gondolom nem csak a futás miatt szeretnél kutyát (ha igen, akkor inkább ne) mert ahogy előttem is írták, jó sokat kell várni, mire futni lehet vele és alaposan meg kell nevelni hozzá. Kutyasuli erősen ajánlott. Ha egy kifejlett kuvasz megindul, átlagos fizikumú ember nem tudja megfogni. Nem mese amit a kuvasz ösztönkészletéről mondanak, az én szukám 5 hónaposan már bevédett, rendesen nekiment egy embernek aki túl hevesen gesztikulált a közelemben. Szóval ha érzel magadban kellő határozottságot és kitartást egy kuvasz felneveléséhez, akkor hajrá. Csodálatos fajta.
2012. szept. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!