Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tanácsot vadóc,...

Adnátok tanácsot vadóc, érdektelen kiskutya neveléséhez?

Figyelt kérdés

A kutyus kb. 8 hetes (utcáról fogadtuk be), és ehhez képest meglehetősen akaratos. Eddig a Cerberos kutyasuli honlapján található "Hogyan legyek falkavezér?" című cikkel próbálkoztam, egyelőre nem sok sikerrel.


1. A gesztusevés ellenére többször is megmorgott amikor evés közben felé nyúltunk.

2. Talált egy darab szalonnát a kerítésnél, és morgott meg ugatott rám amikor el akartam tőle venni, hiába rángattam meg a grabancánál, csak akkor ejtette ki amikor felkínáltam helyette más kaját. Hogy kellett volna reagálnom ebben a helyzetben?

3. Szinte SEMMIVEL nem lehet lekötni 2-3 percnél tovább, csak az étel és kezek/lábal marcangolása érdekli.

4. Ha valamitől tiltom, vagy erélyesen rászólok (harapdálás, macska molesztálása), nagy ívben letojja, az sem zavarja túlzottan, ha magára hagyom, néha akkor is simán ott hagy, ha vele vagyok.


Hogyan tegyem magam érdekessé a számára, és hogyan kezeljem a leírt problémákat? Naponta ennyi időt kellene vele töltenem hogy elfogadjon? Vagy egy hét még kevés ahhoz, hogy változást érjek el?


2012. szept. 18. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is a kaja miatt rádmorgás, ugatás szinte 100%- ig biztos vagyok benne, hogy amiatt van mert az utcán bármilyen más állat eltudta/akarta venni az ennivalót tőle, ehez hozzá szokott ezért morog.A kiskutyák szeretnek marcangolni ez nekik nagy "buli",

agyattok neki valami nem kellő rongyot vagy valami hasonlót. Egy kiskutya nevelése beletarthat sok időbe ne a napokban várd a hirtelen változást! ;)

2012. szept. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, tudom én hogy kezet harapdálni tipikusan kiskutyás szokás, de őt konkrétan semmi más nem érdekli, hiába adok oda neki rongyot, vagy valamilyen játékot. Ha játék van a kezemben, akkor is direkt a csuklómat vagy a kézfejemet kapja el.
2012. szept. 18. 18:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt adjatok neki időt, egy hét alatt még abban sem lehet biztos, hogy tényleg hozzátok tartozik. Az utcai lét eléggé megkeményíthette, megszokta, hogy harcolni kell az ételért. De persze ha csak az időre bízzátok, nem fog megjavulni a dolog, úgyhogy én azt javaslom, hogy próbáld egy ideig csak kézből etetni, ne a táljából. Ami nem az övé, azt nem védheti be.

Talált kajánál állj a kaja fölé, taposs rá kicsit, érd el, hogy a kiskutya magától ott hagyja, átengedje neked. Ha morog meg támad, ne érdekeljen, a cipődben nem tehet kárt (illetve olyanban csináld, amit haraphat kicsit). Ha a szájában viszi, akkor is fogd meg, egyre közelebb a szájához, amíg át nem engedi neked. Ne harcolj, hanem sajátítsd ki, nyilván vagy annyival erősebb nála, és ki tudod használni ezt az erőkülönbséget arra, hogy felsőbbségesen birtokold a kaját, ne kelljen érte küzdeni. Persze ha rögtön cserekajával kezded, az is teljesen jó, de akkor tartozzon hozzá vezényszó, és ne csak esetlegesen alkalmazd, hanem célzottan gyakorolj. Ha meg nem kell a cserekaja, akkor mehet a fent leírt módszer.

Hogy nem lehet lekötni pár percnél hosszabb ideig, az teljesen normális az ő korában, ne is akarj még többet tőle. Sokszor két perc sokkal hasznosabb, mint egyszer tíz.

A tiltás az nem olyan ám, hogy te tudod, mit jelent, ezért a kutya is :) Meg kell neki tanítani. Szólj rá, hogy "nem" (ne sokszor, és főleg ne monoton hangon, mert semmit nem fog jelenteni neki), és hagyasd abba vele a cselekvést, told el onnan, állj közé meg a tárgy közé, pórázzal pici rántásokkal vidd hátrébb, vagy csinálj bármit, csak fejezze be, és persze nagyon dicsérd meg, ha sikerült, és azonnal oldd fel egy kis játékkal, tereld el a figyelmét.

Azt meg nem értem, hogy naponta mennyi időt kéne vele töltened. Remélem, nem vágtátok ki a kertbe nyolc hetesen, és nem úgy várjátok el tőle, hogy szociális legyen, mert annak aztán az égvilágon semmi értelme. Legyen veled egész nap, amennyit csak lehet, úgy fogja érezni, hogy hozzád tartozik, és úgy tudod a leghatékonyabban nevelni.

2012. szept. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!