Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért idegbeteg a kutyám?

Miért idegbeteg a kutyám?

Figyelt kérdés

Szóval, amúgy is agresszív kölyökként került hozzánk, és már nevelés alatt van, de még nagyon keveset fejlődött. Már kutyaiskolás tanácsokat is próbáltunk(falun lakunk, és nehéz lenne bevinni mindig a városba a kutyut, még jó, hogy állatorvos van falun belül..)), emailben tájékozódtunk. Eddig 2 hónap alatt azt értük el, hogy ha bepörög, és harap,ugat, elég, hogyha párszor úgy csinálunk, mintha meg akarnánk ütni, utána abbahagyja. Előtte nagyon kitartó volt. Lehet itt jutalomfalatot írni, de azzal csak a sebészeten kötöttünk ki.

Mostanában a kajáját félti, ma ott ültem a fekhelye mellett, adtam neki 3 falat pizzamaradékot, az elsőt elvette, a többit leraktam elé. És kb. 10 másodperc múlva, amikor simogatni akartam, morgott, vicsorított, szerintem meg is támadott volna. Mit kezdjek vele? De utána mellettem úgy aludt, hogy hátára feküdve, széttárt lábakkal.

Amúgy 4 hónapos fiú. Utcáról keverék.



2012. szept. 19. 03:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyél elötte és ne adj neki, akármilyen szomorú szemekkel néz, ugrál vagy bármit tesz.
2012. szept. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Yukióóóó ***** válasza:
94%

nézz be erre az oldalra és itt választ kapsz minden kérdésedre aggályodra : [link]

mi ide járunk suliba nem egyszerű akitámmal , és már az első oktatás nagyon hatásos volt, van az oldalon online gazdiképző azt feltétlenül olvasd át . és írhatsz is nekik tök rendesek segítenek neked !! :-)

2012. szept. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Én nem javaslom, hogy fenyegessétek. Vagy legyen megtorlás (nem ütlegelésre gondolok, mert amire egy megfelelő erősségű és jól időzített pofon nem elég, arra más módszert kell választani), vagy ne foglalkozz vele, de fenyegetni nincs sok értelme, mert a fenyegetés önmagában nem visszatartó erő, attól nem fogja szarul érezni magát, hogy majdnem kapott büntetést. Meg ne kapjon a kutya csak úgy kaját, mindig dolgozzon meg érte, legalább egy ültetéssel, ne csak úgy kapja a falatkákat, mert az neki jár. Ha meg bevédi a kajáját, semmiféleképpen ne hagyd rá, vedd vissza tőle, pontosabban érd el, hogy ő átadja neked. Jó kis gyakorlat lehet az is, ha lerakod a kajáját a földre, aztán nem engeded oda. Nem fizikailag kell visszatartani, tehát ha fogod a nyakörvét és ő belefeszül, az nem számít, hanem azt kell elérni, hogy ő maga üljön vagy feküdjön le távol a kajától, és ne azt fixírozza, hanem nyugodjon bele, hogy nem az övé. Ha nagyon harap, húzz kesztyűt, nem ciki, sokkal inkább az, minthogy ételagresszív maradjon.

Amúgy tényleg kérjetek segítséget a Cerberostól, szerintem fognak tudni nektek okosakat mondani.

2012. szept. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Segítséghez fordulunk, hátha mondanak olyat, amit eddig mások még nem.
2012. szept. 20. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!